Oyundan Güzel DLC: Resident Evil 4 Separate Ways Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
header.jpg

Oyundan Güzel DLC: Resident Evil 4 Separate Ways Oyun Değerlendirmesi

Önce Residen Evil 4’ü oynadıktan sonra yazmış olduğumuz kısa değerlendirmemizi aşağıya alalım. Sonra aradaki farkı kıyaslamak çok daha kolay olacak.

“Yeniden yapım gerçekten de birçok kişinin ifade ettiği gibi harika olmuş. Mükemmel değil ama çok geliştirilmiş ve çok sayıda iyi ilaveler ve farklılıklar yapılmış. Hatta bir çok yerde farklı bir oyun oynuyorum hissini verecek kadar yeniden inşa edilmiş. Fakat bir kaç yerde nereye gidip, nereden ne toplayacağız şeklindeki bulmacavari şeyler aslında hem manasız ve hem de bıktırıcı hala. Ve aslında hikaye odaklı oyun severlere kolay mod bile sürekli aynı şekilde ve çok sayıdaki düşmanı öldürmek, mermi yapmak, az malzemeyle uğraşmak ciddi anlamda sıkıntılı. Bunlarla uğraşmamak, hızlı ilerlemek ve çok bunalmamak ve bir yerde takılıp kalmamak için mutlaka trainer ve gameplay videosu yardımı bence gerekli.”

Oyunun ek paketi (DLC) olan Separate Ways’e başlarken yine aynı zorluk seviyesiyle karşılaşacağım düşüncesiyle Türkçe yamasını yükledikten sonra trainer ile oynamak istedim. Fakat ne kadar denediysem olmadı ve oyun başlarken çöktü ve trainer ile çalışmadı. Bu duruma önce canım sıkıldı, çünkü aşırı ve gereksiz yere zorlanmak ve defalarca ölmek istemiyordum. Fakat mecburen trainer kullanmadan kolay zorluk seviyesinde başladım. Bu ek paket asıl oyuna göre beni çok şaşırttı. Çünkü zorluk seviyesi benim için bile “gerçek anlamda kolay”dı. Film tadında ve tam kıvamında (ne çok zor, ne çok kolay) bir zorluk seviyesinde, hikayenin tadını çıkartarak deneyimleme imkanı buldum.

Bir DLC bu kadar mı güzel ve keyifli olur, her açıdan tam tadında ve kıvamında yapılır? Doğrusu Last of Us’ın şiir tadındaki DLC’sinden sonra ilk defa bu kadar harika ve mükemmel bir ek paket oynadım. 6,5 saatte ve 2 günde bitirdim ve oyun başından sonuna kadar su gibi akıp geçen bir sürükleyicilikle ve tatmin edici, anlaşılır bir hikaye ve aksiyonla dopdoluydu. Doğrusu, asıl oyundan çok ama çok daha fazla, bu ek paketten keyif aldım. Bulmacalar ve nereye gidip ne yapacağımız ise asıl oyuna göre hiç sıkıntı olmadı. Ufak tefek takıldığım zaman da, gameplay videosuna bakıp rahatça geçip hikayeye odaklanabildim. Bu DLC paketi, tam bir AAA oyun deneyiminin mükemmel tatmin ediciliğini ve daha fazlasını sunuyor sizlere. Hararetle tavsiye ediyorum. Bu akıcı ve sürükleyici görsel macerayı mutlaka deneyimlemelisiniz.​

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri