Robocop Rogue City Demo Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
header.jpg

Robocop Rogue City Demo Oyun Değerlendirmesi

Bu oyunun konu aldığı karakterin yer aldığı film 35 sene öncesine ait. Yani 1988. Bu filmi seyreden ve hatırlayanların en azından ortalama 50 yaşın üstündekiler olduğunu hesaba katalım. 15+35=50

Oyun yapımcıları ne yapmak istemiş anlamadım doğrusu? Taa 35 sene öncesinin eski ve hantal karakterini hiç güncellemeden, hiç yenilik getirmeden, eskinin mirasını aynen kullanmak ne derece doğru? Ve hedef kitlesi kimler ki?! Bu oyuna konu olan Robocop filmini hatırlayan 50 yaş üstü kitleler midir?! Açıkçası bana dahi çok hantal ve eski geldi bu oyun tarzı ve hiç sevmedim. Senaryosunu bilemem, Türkçesi yok ama karşına çıkanları silahla monoton şekilde öldürmek ve bunu da hantal bir şekilde yürüyen bir Robocop’la yapmak, oynanış açısından hiç cazip gelmedi ve çok tahammül edemeyip demo bitmeden oyunu sildim. Bir de yeni AAA oyunlarının fiyatıyla satılıyor. 885 TL! Üst versiyonu ise 985 TL!

Çok yadırgadım doğrusu. Eskinin mirası ve popülerliğinin üstüne binip ve yaslanıp, işin kolaycılığına kaçmayı hiç sempatik bulmamışımdır, yeni şeyler üretmek yerine. Ama tabi bazı remake’ler var ki onlar gerçekten yeni. Onlar müstesna. (Ör: Resident Evil 4 Remake gibi) Fakat bu demo nedir böyle Allah aşkına? Zaten gençler Robocop’u bilmez ve hatırlamaz ki. Onlara daha da sıradan ve monoton gelecektir. Hadi biz hatırladığımız için bir parça merak ettik nasıl bir şey yapılmış, acaba bunca yıl sonra keyifli bir hatıra tazelemesi olabilir mi diye ama hiç olmamış.​

sinnerclown

Yönetici
Yönetici
12 Şub 2021
2,739
3,695
113
Bu oyunun filmlerini zamanında keyifle izledim ancak gerçekten oyunda karakter çok hantal ben çok ses getireceğine inanmıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
İşte her zamanın bir hükmü ve gereği ve tabiri caizse bir modası, tarzı, üslubu var. Şimdi olsa o popüler film hiç ilgi çekmez. Yani "geçmişe dair ne varsa geçmişte kaldı. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!"

ocean

Destekçi Üye
Destekçi Üye
8 Nis 2022
194
64
28
Aklıma türk halk kahramanımız bizi dünyaca temsil etmiş robot babür geldi dediginiz gibi bu babür olmuş. 😂

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
Yani işte, insanlar farklı farklı düşünüyor ve hissediyor. Bu konuda da farklı düşünenler olabiliyor. Ne diyelim. Deneyimler kişiye özeldir!

Son düzenleme:

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri