Bayonetta 3 —Nintendo Switch Türkçe Yama— Test V1

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

bhasenes

Moderatör
Yönetici
1.jpg

2.jpg
Bayonetta 3, PlatinumGames tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından Nintendo Switch için yayınlanan 2022 aksiyon-macera / kes ve parçala türünde bir video oyunudur. Oyun Yusuke Miyata tarafından yönetilirken, yapımcılığını Yuji Nakao üstlenmiş ve Bayonetta'nın yaratıcısı Hideki Kamiya da baş yönetmen olarak görev almıştır. Aralık 2017'de duyuruldu ve 28 Ekim 2022'de piyasaya sürüldü.

Bayonetta 3, Homunculi adı verilen insan yapımı biyolojik silahlarla ve çoklu evreni yok etmekle tehdit eden Singularity olarak bilinen bir varlıkla yüzleşmek zorunda olan ünlü melek avcısı cadı Bayonetta'yı konu alıyor. Kendisine, kendisinin alternatif evren varyantlarından oluşan bir cadı topluluğu ve Viola adında yeni bir acemi cadı da dahil olmak üzere bir dizi karakter yardım ediyor.5.jpg
4.jpg
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
3.jpg
Proje Yöneticisi
Profesör Pikachu

Çevirmenler
Profesör Pikachu

Test
Profesör Pikachu

Emeği geçenler
Sinnerclown
Swat


Paketleme
Profesör Pikachu


Oyunun 1.2.0 sürümü ile uyumludur.
Başka sürümlerde ÇALIŞMAZ!

Not 1: Menü ve hud sistemi çevrilmemiştir. Geriye kalan kısımlar tamamen çevrilmiştir.
Not 2: Maalesef Türkçe font yapmadık. Bu yüzden "İ, ı, Ğ, ğ, Ş, ş" harfleri bulunmuyor.

Yama hem emülatör hem de switch konsol için uyumludur.Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
EMÜLATÖR İÇİN KURULUM

Rar içerisinden çıkan "Türkçe yama" adlı klasörü emülatörün mod klasörüne koyun. Ardından oyunun özelliklerine girerek modu tikleyin (Ryujinx'de gerek yok), oyunun konumunu AVRUPA dilini ise İngiliz İngilizce'si olarak seçin. Yamanız oynanmaya hazırdır.
SWİTCH İÇİN KURULUM

Yama oyunun EU 1.2.0 güncellemesi, ile uyumludur.
Avrupa bölgesinde İngiliz İngilizcesi olarak cihazınızı ayarlayın.

Rardan çıkan "contents" adlı dosyayı hafıza kartına "atmosphere" adlı klasöre atın.
Hepsi bu kadar, iyi eğlenceler.


Şimdiden iyi eğlenceler. Yardıma ihtiyaç duyarsanız veya geri bildirimde bulunmak isterseniz Discord üzerinden bana ulaşabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • 4.jpg
    4.jpg
    326 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleme:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
Harika. Çok teşekkür ederiz. Arkadaşlar oyunu Pc'nizde oynayabilmek için (ben çok uğraştım ve sıkıntı çektim, siz çekmeyin diye) edindiğim bilgi ve linkleri aşağıya aktarıyorum. Pc'niz yüksek kapasiteli ise ve uygun ayarları yaparsanız çok akıcı ve yüksek çözünürlükte oynayabilirsiniz. Yine de PC'nize göre size uygun ayarların değişebileceğini unutmayın. Güvenli ayarlar genel olarak varsayılan ayarlardır. (Pc için ve Ryujinx emülatör programı için diyorum). Aşağıdaki bilgiler Pc'de Ryujinx emülatör ile oynamak içindir. (Oyun süper bu arada. Gameplay videolarından çok çekici görünmemişti. Yamayla bir şans vermek istedim. İyi ki vermişim.)

Paylaşımda belirtildiği gibi yama sadece oyunun 1.2.0 sürümü ile uyumludur. Ancak ben oyunu önce repack-games.com adresinden indirdim ve sonra ver. 1.2.0 update dosyasını yükledim. Bu şekilde oyun çalışmadı. Tabi yama da çalışmadı. Daha sonra yamayı hazırlayan arkadaşımızdan yardım aldım.

adresinden oyunu ve update dosyasını indirdim. Burada indireceğiniz dosyalar: Base Game NSP (12.3 GB) ve Update 1.2.0 (v131072) (MegaUp linklerini tercih edin. Çok hızlılar. Google drive çalışmıyor.)

Daha sonra adresinden emülatörü indirin. Sonra bu iki indirmeyi yapın: (ryujinx prod.keys ve firmware dosyaları)

ryujinx prod.keys kurulumu anlatımı (Google chrome ile açıp Türkçeye çevirin) Kısa anlatım: Programda File/Open Ryujinx Folder/System kısmına “Prod Keys” and “Title Keys” dosyalarını kopyalayın.ryujinx firmware kurulumu anlatımı (Google chrome ile açıp Türkçeye çevirin) Kısa anlatım: Programda Install Firmware kısmından zipli dosyayı ekleyin. (zip'i açmayın.)Daha sonra "Swich Games" ismini verebileceğiniz bir boş klasör oluşturun ve programda Options/Settings/General kısmında oyun klasörlerinin yerini belirttiğimiz kısımda "Add" butonuna basarak bu klasörü ekleyin. "Swich Games" klasörünün içine indirdiğiniz oyun klasörünü -Base Game NSP 12.3 GB- kopyalayın. (Klasöründen çıkarmayın.)

Bunu yaptıktan sonra programı yeniden başlatın. Oyun programda görünecek. Oyuna sağ tıklayın. "Manage Title Updates" butonuna basın ve indirdiğiniz update dosyasını seçin ve kaydedin. (Update 1.2.0 v131072)

Daha sonra yine oyunun sağ tıkladığınızda görünen "Open Mods Directory" butonuna basın ve Türkçe yama klasörünü buraya kopyalayın. (Emülatör V1 klasöründeki "Bayonetta 3 Türkçe Yama" klasörünü.)

Dualsense veya xbox tuş yaması ile oynamak istiyorsanız, yamasını indirin. ve buradan indireceğiniz dosyayı yine bir üst satırdaki gibi mod kısmına kopyalayın. (Bir üst satırdaki bilgi önemli. Çünkü Türkçe yamayı programın Mods klasörüne değil, "Open Mods Directory" butonuna bastıktan sonra açılan bölüme kopyalamanız gerekiyor. Yoksa yama çalışmıyor.)

Hepsi bu kadar. Bu bir parça vakit alan işi sadece bu oyunu oynamak için değil, ryujinx emülatörü anlamak ve kullanıma hazır hale getirmek için bir altyapı olarak görün. Artık bu şekilde benzer emülatör oyunlarını dosyalarını indirerek oynayabilirsiniz.

Son olarak program ayarlarımı da aktarayım. İlk etapta yaptığım ayarlarda görüntüde bozulmalar ve yırtılmalar oldu. Daha sonra bazı değişikliklerden sonra düzeldi. Ayar değişiklikleri yaptığınızda mutlaka Apply ve Save butonlarına basın. (Paylaşımda aktarılan dil ve konum ayarının görüntüsü de aşağıda.)

Basit ama çok gerekli bir ayar daha var: Oyun başladıktan sonra programın sol alt köşesinde "Vsync" yazısı tıklanabilir bir buton. Bu butona tıklayın ve yeşil renkte görünmesini sağlayın. Eğer bunu yapmazsanız oyunun fps değeri aşırı artıyor ve oyun hızlı çekimde ilerliyor. Bu şekilde oynamanız mümkün olmadığından bunu yapmalısınız.

1.jpg


2.jpg


3.jpg
 
Son düzenleme:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
Saatlerdir oynuyorum. Müthiş bir aksiyon, muazzam grafikler, saf 4K görüntü kalitesi, harika akıcılık ve çok net ve detaylı görseller... Daha önce hiç emülatörde bu kadar kaliteli ve akıcı bir oynanış deneyimlememiştim. Sanki doğrudan pc'de 4K ultra ayarlarda oyun oynuyorum... İnanılmaz bir şey... Önceki yıllarda böyle bir şey hayal bile edilemezdi.
 
Geri
Üst