Bazı oyunlara türkçe yama istek

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

osmannuri

Çaylak
Kolay gelsin. Sinnerclown çeviri ekibi. Birçok Türkçe yama çıkardınız ve çıkarmaya devam ediyorsunuz. Yaptığınız işler verdiğiniz emekler için teşekkür ederiz. Ben de birkaç oyunda Türkçe yama isteğinde bulunmak istiyorum. Size hangisi uyarsa bu oyunlara da yama çıkması güzel olur.

- Just Cause 3= Birçok kişi için serinin en iyi oyunu. 2. oyunun yaması var. 4. oyunun da yamasına siz el atmıştınız. Arada serinin belki de en iyi puanlarını alan oyun kaldı. Size de uygunsa belki göz atılabilir.

- F.E.A.R serisi= Yanlış bilmiyorsam 2. oyunun yaması var ama 1. ve 3. oyunun herhangi bir ücretsiz yaması bulunmuyor. 3 oyun da indirimlerde çok ucuz fiyata satılıyor bu oyunu Türkçe serinin tamamını deneyimlemek güzel olacaktır. Oyunların hala gideri var çünkü.

- Prototype 1 ve 2= Bu oyuna harbiden acıyorum. Özellikle ilk oyununa. Yapılan yama yılan hikayesine döndü sahip çıkan da yok. Bu gidişle yama yapan çıkmayacak gibi görünüyor. Çoğu insan bekliyor. PC'de özel güç kullanımı bakımından en iyi oyunlardan 2'si. Belki siz yaparsınız diye düşündüm.

- Dead Rising 1 = Serinin 2. 3. 4. oyunlarının yaması var. 4. oyunun yamasını siz yapmıştınız. İlk oyunun da yamasının gelmesi serinin full Türkçe oynanması bakımından güzel olur.

- Tomb Raider 5 Chronicles = Tomb Raider serisinin tek Türkçe olmayan oyunu. Serinin tamamlanması adına bu oyuna da yama gelebilir.

- Dead Island Riptide Definitive Edition= Dead Island ilk oyunun Türkçe yaması bulunuyor. 2. oyunun ücretsiz bir yaması bulunmuyor ne yazık ki. Techland oyunlarını deneyimlerken arada bu oyunun yamasının olmaması üzücü.

- Blacksad Under The Skin= Güzel bir dedektiflik oyunu kendine has bir havası var. Dedektiflik oyunlarda genelde dil ağır olduğu için bu oyuna da bakılabilir.

- Injustice serisi = Süper kahramanlı Mortal Kombat.

- Brutal Legend= Muzik temasının ağır bastığı oyunlardan biri. Underrated oyunlardan. Bu oyuna da yama yapılabilir.

- Binary Domain= Underrated oyunlardan biri daha

- Vanquish= Bayonetta serisi ile damga vuran Platinum Games diğer bir oyunu. İndirimlerde bayağı uyguna düşüyor bakılabilir

- Goodbye Deponia = Deponia serisinin tek Türkçe olmayan oyunu.

- Baldurs Gate 2 = Serinin ilk oyunu ve 3. oyunu Türkçe. Arada bu oyun kalmış. Bu oyuna da yama yapılması seriyi full Türkçe oynama için güzel olur.

-Bulletstorm Full Clip Edition = DOOM tarzı ile underrated oyunlardan biri.

- Grim Dawn

- Homefront The Revolution = Çok istek olduğunu gördüğüm oyunlardan. Ama oyun kötü ve zamanında el yaması dosyalama sisteminden dolayı iptal edilmiş. Çok ağır çeviri yükü varmış. Ben de önermiyorum çevrilmesini veya uğraşılmasını. Ama istek var diye yine de yazmak istedim.

- Sunset Overdrive = Bu oyunu çevirecek araç yokmuş herhalde ama yine de yazmak istedim.

- The Dark Pictures serisinde çevrilmeyen oyunlar: Until Dawn serisini yapanların yaptıkları oyunlar.

-METAL GEAR RISING: REVENGEANCE: Metal Gear Solid 5 kadar başarılı değil hikayesi diğer Metal Gear serisi ile pek bağlantısı yok ama Metal Gear serisinin bayağı sevilen başka bir oyunu. Steam'de bayağı pozitif yorum almış.

Oyun dünyasıyla içli dışlı olduğum için yama önerisi yapmak istedim. Yamasının yapılmasını önerdiğim oyunlar genelde çok istenen ve serinin tüm oyunlarının yaması var ama arada bir tanesinin yaması yok gibi oyunları yazmaya çalıştım. Çok istenen forumlarda olan oyunları bir araya getirdim. Umarım bu hareketi yapmamının sizin için sıkıntısı olmamıştır. Tamamen iyi niyetle bu konuyu açtım. Elbette ki hepsine hemen yama yapılmasını beklemiyorum ama bu listeden bir iki oyuna bile yama yapılması bekleyen insanları memnun edecektir. Yeni oyunları yazmadım zaten o oyunlar şu an gündemde zaten. Biliyorum ki bu önerdiğim oyunlardan bazıları belki siz de düşünüyordunuz ancak araç yoktu ya da çevrildi paketlemesi yapılmadı hatta unutuldu belki de kimsenin aklına gelmedi . Ben toplu halde bulunmasını istedim. Sizin de işiniz zor bu ekonomik durumlarda bile yine insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Bazı yamalar makine çevirisi olsa bile paketlemesi ve çalışıp çalışmadığının testinin yapılması emek istiyor. Bunun için teşekkür ediyorum. Deus Ex gibi oyunlarda el çevirisi de yapmaya başlamanız memnun edici. Umarım ekibiniz daha da büyür de genelde el çevirisi yapan bir grup haline gelip Oyun Çeviri gibi Türkiye'nin sevilen çeviri gruplarından biri olursunuz. Umarım bu listedeki oyunları da Türkçe görürüz. Teşekkürler. Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:

lazenes

Yönetici
Yönetici
Destekçi Üye
Bu oyunların Bir kaçının Türkçe Yamaları var sanırım ama ben bir kaç tane gözüme kestirdim bakalım şu projeleri bitirip zaman ayıralım bunlardan da listemize ekleriz

osmannuri

Çaylak
Bu oyunların Bir kaçının Türkçe Yamaları var sanırım ama ben bir kaç tane gözüme kestirdim bakalım şu projeleri bitirip zaman ayıralım bunlardan da listemize ekleriz

Teşekkürler. Benim bildiğim yaması olanlar ya ücretli ya da önceden söz verilip terk edilmiş ya da hiç uğraşılmadan yapılmış şu an adamakıllı çalışmayan yamalar. Belki benim de gözümden kaçmış olabilir yaması olduğu halde yazmış olabilirim.

lazenes

Yönetici
Yönetici
Destekçi Üye
Teşekkürler. Benim bildiğim yaması olanlar ya ücretli ya da önceden söz verilip terk edilmiş ya da hiç uğraşılmadan yapılmış şu an adamakıllı çalışmayan yamalar. Belki benim de gözümden kaçmış olabilir yaması olduğu halde yazmış olabilirim.
Notlarımı aldım hocam elimizdeki işler bir bitsin sıraya koyacaklarımız arasında senin listenden bir iki ekleme yapacaz

sinnerclown

Yönetici
Yönetici
Bu oyunların çoğu elimden geçti değerlendirmesini tekrar yapacağız.

sinnerclown

Yönetici
Yönetici
1-JAST CAUSE 3
Bunun toolunu yaptırdım köşede yatıyor çıkmamasının sebebi çevirsi çok zahmetli
2-FEAR COMPLATE PACK
Bu fear serisi yapılabilir ama benim ilgimi çekmiyor.
3-Prototype
Bu birinci oyuna yapabiliriz gerekli araçlarım var ama hali hazırda devam eden projelerden vakit kalmıyor.
4-Dead Rising 1
Bunun dosya resimlerini bir arkadaş göndersin bendeki tool yapabilirse yayınlarız.
5-Tomb raider 5
Buna hiç bakmadım unraiser ile görüşmem lazım belki çevirebilir.
6-Daed island
Bunu gündeme alabiliriz.
7-Black sad Under skin
Hali hazırda bir iki haftadır uğraşıyorum 2 3 yazılımcı arkadaş da metni import etmeyi başaramadı.Bir portekizli arkadaş oyunu hediye etmem karşılığında yapabileceğini söyledi.Açıkçası site artıya çıkana kadar cebimden para vermek istemiyorum.
8-İnjustice
Bu oyunun toolu var ama şifreleme kısmında sıkıntı var o yüzden yazılar bug me şeklinde çıkıyor yani tool gerekiyor.
9-Brutal legend
Bu oyunun toolu var ama çalışabilir hale getiremedim daha tekrar bakacağım.
10-Binary domain
Bu oyun şuan testte bayrama çıkarma planım var.
11-Vanquish
Buna hiç bakmadım
12-Goodbye deponia
Tool sorunu var hatırladığım kadarı ile.
13-Baldur's Gate II: Enhanced Edition on Steam
Buna hiç bakmadım.
14-Bulletstorm: Full Clip Edition on Steam
Bu oyun yüzde yüz Türkçe olmuyor.
15-Grim Dawn on Steam
Çok sık güncelleme alıyor uğraşılmaz.
16-Homefront®: The Revolution on Steam
Bunu gündeme alabililiriz.
17-Sunset Overdrive on Steam
Bunun toolu yok.
18-The Dark Pictures Anthology: House of Ashes on Steam &The Dark Pictures Anthology: Little Hope on Steam
Bunları yapabiliriz elimizdeki işler hafifleyince.

Umarım açıklamalarım yeterli olmuştur.İsteklerinizi belirtmeye devam edin.

emre92

Çaylak
Just cause 3 - Brutal legend - homefront - vanquish - dead island bunlarin cevrilmesini bende cok istiyorum ozellikle vanquish bildigim kadariyla ölü bir dosya sistemi var ruslar ücret karsilinda xentax da paketleme yapiyorlar.

osmannuri

Çaylak
1-JAST CAUSE 3
Bunun toolunu yaptırdım köşede yatıyor çıkmamasının sebebi çevirsi çok zahmetli
2-FEAR COMPLATE PACK
Bu fear serisi yapılabilir ama benim ilgimi çekmiyor.
3-Prototype
Bu birinci oyuna yapabiliriz gerekli araçlarım var ama hali hazırda devam eden projelerden vakit kalmıyor.
4-Dead Rising 1
Bunun dosya resimlerini bir arkadaş göndersin bendeki tool yapabilirse yayınlarız.
5-Tomb raider 5
Buna hiç bakmadım unraiser ile görüşmem lazım belki çevirebilir.
6-Daed island
Bunu gündeme alabiliriz.
7-Black sad Under skin
Hali hazırda bir iki haftadır uğraşıyorum 2 3 yazılımcı arkadaş da metni import etmeyi başaramadı.Bir portekizli arkadaş oyunu hediye etmem karşılığında yapabileceğini söyledi.Açıkçası site artıya çıkana kadar cebimden para vermek istemiyorum.
8-İnjustice
Bu oyunun toolu var ama şifreleme kısmında sıkıntı var o yüzden yazılar bug me şeklinde çıkıyor yani tool gerekiyor.
9-Brutal legend
Bu oyunun toolu var ama çalışabilir hale getiremedim daha tekrar bakacağım.
10-Binary domain
Bu oyun şuan testte bayrama çıkarma planım var.
11-Vanquish
Buna hiç bakmadım
12-Goodbye deponia
Tool sorunu var hatırladığım kadarı ile.
13-Baldur's Gate II: Enhanced Edition on Steam
Buna hiç bakmadım.
14-Bulletstorm: Full Clip Edition on Steam
Bu oyun yüzde yüz Türkçe olmuyor.
15-Grim Dawn on Steam
Çok sık güncelleme alıyor uğraşılmaz.
16-Homefront®: The Revolution on Steam
Bunu gündeme alabililiriz.
17-Sunset Overdrive on Steam
Bunun toolu yok.
18-The Dark Pictures Anthology: House of Ashes on Steam &The Dark Pictures Anthology: Little Hope on Steam
Bunları yapabiliriz elimizdeki işler hafifleyince.

Umarım açıklamalarım yeterli olmuştur.İsteklerinizi belirtmeye devam edin.

Elimden geldiğince popüler oyunları istek olarak yazmaya çalıştım. Burdaki hiçbir oyun kötü oyun veya hiç duyulmamış oyun değil. Gayet her oyununda belli bir kitlesi ve Türkçe yamasını isteyen arkadaşlar var. Gerek DH gerek Technopat forumundaki izlenimlerim bu şekildi. Bu kadar özen gösterip vakit harcayıp her oyunun durumuyla ilgili bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Açıklamalarınız gayet yeterliydi. Size hangisi uygunsa o oyuna yamanın gelmesi iyi olacaktır. Gördüğüm kadarıyla listedeki oyunların neredeyse tamamına yakınına hemen de olmasa belli bir zaman sonra Türkçe yama gelecek gibi duruyor. Bu gayet olumlu bir durum. Türkçe'ye oyun kazandırılması konusunda gayet güzel.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. İyi Günler.

Son düzenleme:

osmannuri

Çaylak
Bir de unuttuğum o kadar oyun arasından gözümden kaçan şu oyun vardı onu da eklemek istiyorum. Arada kaynamasın diye önceki mesajı düzenleyip eklemek istemedim, yeni mesaj olarak attım.

-METAL GEAR RISING: REVENGEANCE: Metal Gear Solid 5 kadar başarılı değil hikayesi diğer Metal Gear serisi ile pek bağlantısı yok ama Metal Gear serisinin bayağı sevilen başka bir oyunu. Steam'de bayağı pozitif yorum almış.

Geri