Far Cry 6 (PS4) Türkçe yama

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

friend77

Çaylak
Hocam sen nasıl yaptın ben 5 defa denedim pkg dosyası yerine gp4 diye dosya çıktı acaba nasıl ve nerede (disk olarak c veya d)yaptın anlatabilirmisin
Hocam sizin yamayi paketleme yaptiginiz klasorun tüm dizin yolunu kopyalayip paylaşır mısınız muhtemelen ustteki mesajda bahsettigim sekilde tr karakter veya boşluk var dizin içinde

sero65.x

Çaylak
Oyunun kendisi 60gb diyelim önce paket açınca oyunun klasörü oluşuyor bir 60gb daha geliyor sonra paketlerken de yeni bir yamalı pkg dosyasi olusuyor 60gb daha yani 3 tane aynı oyundan varmış gibi düşünün. Hangi oyunda bu yama yontemini kullanirsaniz kendi boyutunun en az 3 katı alana ihtiyaciniz var gibi formulize edebilirsiniz :)
[automerge]1642246912[/automerge]
yav sen adamsin hocam cok sagolasın kafayı yiyecektim ya

sero65.x

Çaylak
Hocam bi sorum daha olacak müsaitiseniz tek sıkıntı benim yerel disk d yazıyor ismini değiştirmek gerekiyor çünkü hem boşluk hemde Türkçe karakter var sanırsam ama ismini değiştirmek istesem içindekilere birşey olmaz mı yerel disk den sonrasıda sıkıntı yok öncesinde bu bilgisayar yazıyor onu değiştirmek gerekiyor sanirsam ben biraz bu konularda biraz kıtım benim için anlatırsanız çok sevinirim

friend77

Çaylak
Hocam bi sorum daha olacak müsaitiseniz tek sıkıntı benim yerel disk d yazıyor ismini değiştirmek gerekiyor çünkü hem boşluk hemde Türkçe karakter var sanırsam ama ismini değiştirmek istesem içindekilere birşey olmaz mı yerel disk den sonrasıda sıkıntı yok öncesinde bu bilgisayar yazıyor onu değiştirmek gerekiyor sanirsam ben biraz bu konularda biraz kıtım benim için anlatırsanız çok sevinirim
Hocam windowsun yüklü olduğu sürücü değilse örneğin harici bir sürücü veya 2. disk ise direkt üzerine sağ tıkla klasörü yeniden adlandırıp boşluktan kurtulabilirsiniz içindeki verilere birşey olmaz. Ama windows yüklü ana sürücü C ise o zaman zaten sizden yönetici izni ister direkt isim değiştirmez ki bunda protokol daha farklı o işe girmiyorum sizin windows dışında bir sürücüde işlem yaptığınızı düşünüyorum.
Bu arada "Yerel Disk" D şeklinde isimsiz bir diskte de bu ibare olur. oyunun bulunduğu klasöre girdiğinizde windowsun dosya yöneticisindeki adres kısmına tıklarsanız o yerel disk yazan klasör ismi değil de bu şekilde "D:\Far_Cry_6" görünüyorsa zaten isim değiştirmek de gerekmeyebilir bunu denemeniz gerek.

sero65.x

Çaylak
Hocam windowsun yüklü olduğu sürücü değilse örneğin harici bir sürücü veya 2. disk ise direkt üzerine sağ tıkla klasörü yeniden adlandırıp boşluktan kurtulabilirsiniz içindeki verilere birşey olmaz. Ama windows yüklü ana sürücü C ise o zaman zaten sizden yönetici izni ister direkt isim değiştirmez ki bunda protokol daha farklı o işe girmiyorum sizin windows dışında bir sürücüde işlem yaptığınızı düşünüyorum.

sero65.x

Çaylak
yerel disk c Windows kurulu olduğu disk d ise normal resimlerin ve oyunlarin olduğu disk benimki öyle yani sizinde dediğiniz 2.surucu olduğu için sorun çıkmaz çok teşekkürler hocam deneyip size sonucu yazicam ?

RealX11

Çaylak
Aşağıdaki youtube linkinde sniper ghost warrior oyununda yamanın nasıl yapıldığını paylaşmıştım far cry da tamamen ayni sekilde yamalaniyor belki işine yarayan olabilir mutlaka her adıma dikkat ediniz. Ayrıca paketleme kısa süren ve gp4 uzantılı dosya alanlar kesinlikle yamayı yaptıkları klasör isimlerini kontrol etsin mutlaka boşluk veya Türkçe karakter olduğu içindir. Bazı arkadaşlar sadece yamayı yaptığı klasöre bakıyor ama örneğin klasor yolu
c/user/desktop/Far cry/fc6_tr_yama olsun farkindaysaniz son klasörde bosluk yok ancak bir önceki dizinde boşluk var yine hata alırsınız ve gp4 uzantılı dosya olusur yama paketlenmez. Yani bu işlemi yaparken tüm klasor yoluna bakıp tamaminda boşluk ve tr karakter olmadığına emin olunuz.
Youtube linki paylaşmak yasak mı emin degilim yasak ise yönetici arkadaşlar silebilir kusuruma bakmasın

Şimdi extreme bir soru olacak :)
Bu yama için sürekli olarak Windows tabanlı PC arıyorum. Bunları Mac sistemlerde yama yapma yolu var mı :)

friend77

Çaylak
Şimdi extreme bir soru olacak :)
Bu yama için sürekli olarak Windows tabanlı PC arıyorum. Bunları Mac sistemlerde yama yapma yolu var mı :)
Mac pc nizin hakkında kısmına bakıp bootcamp ile windows yüklemek için uygun mu değil mi öğrenebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 ve sonrası tüm maclere bootcamp ile windows yüklenip çift işletim sistemi olarak kullanılabiliyor. Ben şahsen mac de bu şekilde kullanıyorum. Yayınlanan program windows için kodlandigi için maalesef macte bu uygulama ile tr yama yapamazsınız

RealX11

Çaylak
Mac pc nizin hakkında kısmına bakıp bootcamp ile windows yüklemek için uygun mu değil mi öğrenebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 ve sonrası tüm maclere bootcamp ile windows yüklenip çift işletim sistemi olarak kullanılabiliyor. Ben şahsen mac de bu şekilde kullanıyorum. Yayınlanan program windows için kodlandigi için maalesef macte bu uygulama ile tr yama yapamazsınız

Mac'de PC kurulu zaten. Ama 70GB ayırdığım bir bölüntü. Bu gibi dosyalarda 200GB kullanılması gerekiyor en az çare bulabilir miyim veyahut alternatif var mıdır gibi sormak istedim. Teşekkür ederim.

friend77

Çaylak
Mac'de PC kurulu zaten. Ama 70GB ayırdığım bir bölüntü. Bu gibi dosyalarda 200GB kullanılması gerekiyor en az çare bulabilir miyim veyahut alternatif var mıdır gibi sormak istedim. Teşekkür ederim.
Mac deki hafızanın 200GB olması gerekmiyor. Örneğin 50GB bir oyun dosyasını harici bir HDD içinde tutarsanız zaten yazılım ilk olarak oyunun paketini açıyor yani harici diskin içine açacağı için harici diskte oyunun açılmış hali 50GB daha alan kaplıyor. son aşamada bu açılan pakete yama uygulayıp sonra tekrar paketleme yapacak ve bu paketlenmiş dosyayı da yine harici diskteki dosyanıza çıkaracak (50gb daha geliyor) dolayısıyla aslında direkt windows C sürücünde 200gb alan gerekmiyor. oyunun bulunduğu dizinde toplam oyunun yaklaşık 3 katı kadar alan gerekiyor.

RealX11

Çaylak
Mac deki hafızanın 200GB olması gerekmiyor. Örneğin 50GB bir oyun dosyasını harici bir HDD içinde tutarsanız zaten yazılım ilk olarak oyunun paketini açıyor yani harici diskin içine açacağı için harici diskte oyunun açılmış hali 50GB daha alan kaplıyor. son aşamada bu açılan pakete yama uygulayıp sonra tekrar paketleme yapacak ve bu paketlenmiş dosyayı da yine harici diskteki dosyanıza çıkaracak (50gb daha geliyor) dolayısıyla aslında direkt windows C sürücünde 200gb alan gerekmiyor. oyunun bulunduğu dizinde toplam oyunun yaklaşık 3 katı kadar alan gerekiyor.

Cevap için teşekkürler, bu yöntemi uygulayım.

Geri