Hellblade: Senua's Sacrifice (Normal ve VR Edition) Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
8.jpg

HELLBLADE: SENUA'S SACRIFICE

HELLBLADE: SENUA'S SACRIFICE VR EDITION

Gerçekten bambaşka etkileyici bir atmosferi olan bir oyun. Bulmacalarda zorlanırsanız internetteki gameplay videolarından yardım alabilirsiniz ve trainer kullanarak oyunu hızlı ve kolay bir şekilde oynayabilirsiniz. Tecrübe edilmesi gereken bir deneyim... VR versiyonu ise zaten apayrı bir güzellik...

VR Edition İçin:

Kısa ve öz. VR olarak oynadığım en etkileyici oyun deneyimlerinin başında geliyor. Her zaman top 10 içinde yeri sabit. Türkçe alt yazı olması ve 25 saatlik harika bir oyun deneyimi de cabası. Zaten VR dışında normal versiyonu olan bir oyunun VR versiyonunu oynamak çok tatmin edici oluyor. Aksiyon sahneleri özellikle VR deneyiminde çok etkileyici. Bambaşka ve gerçekçi. Benzersiz... Deneyin ve kendi gözlerinizle görün!

Bazı insanlar bu oyunu sıkılıp oynamayı bıraktıklarını yazmışlar. Herkesin farklı şekilde deneyimleyebilmesi çok normal ve dikkat ederseniz ben de sıkılmamak için gameplay ve trainer kullandığımı özellikle vurguladım. Size atmosferi hitap ederse o çekiyor zaten. O olmazsa evet sıkıcı olur doğrudur.

Bu konuda size bir şey söyleyeyim. Zihnin beklentileri ve ön şartlanmaları algıyı çok etkiler. Mesela sizin de başınıza gelmiştir belki. Bazen olur ki örneğin bir limonatayı kola diye zannederek içtiğinizde alışık olduğunuz limonata tadını alamazsınız. Bir değişik gelir tadı size ve aslında içtiğinizin kola değil limonata olduğunu anlayana kadar bir afallama yaşarsınız. İşte bu oyunu da mesela bir puzzle veya aksiyon oyunu diye zannederek ve o şartlanma ve beklentiyle oynarsanız yani zihniniz o beklentiyle dolu olarak oyunu karşılarsa, oyunun verdiği gerçek tadı alamayabilirsiniz ve alamazsınız muhtemelen. O nedenle neyle karşı karşıya olduğunuz hakkında doğru bir beklenti için ön hazırlık mahiyetindeki yapımcı ve inceleme videoları çok faydalı...

Ben böyle biraz oyunun psikolojik gerilim ve bunalım yönünden etkilendim... O yönüyle başka bir deneyim. O kişinin yasadığı duygu durumları, korkusu, duyduğu fısıltılar, gördüğü halüsinasyonlar... Kişisel bir yolculuğa eşlik etme hissi... Yoğun ruh hali bozukluğu olan bir psikoz deneyime eşlik etmek... Bunun için oynadım... Bu yönüyle eşsiz bir yapım...

Bu oyunu belli bir kategoriye sokmak haksızlık olur. Puzzle var, aksiyon var demek doğru ama eksik. Benzersizliği bu öğeler değil ki. Ve tavsiye ve oynama sebebimiz bunlar hiç değil! Eğer yakalayabilir ve duygusuna girebilirseniz hissettirdiği heyecan ve gerilimli ve etkileyici atmosfer. Yani puzzle var ama bu oyunu tanımlayan bir kelime değil. Ki ben özellikle yoğun puzzle hiç sevmem ama sonuna kadar heyecanla oynadım. O bulmacalara takılmadım. Gameplay den izleyip kolayca çözüp geçtim. Bana verdiği başka şeylere odaklandım. Hatta aksiyon sahnelerinde bile çok zahmet çekip zaman harcamamak için trainer kullandım. Hikâye ve atmosfere odaklandım sadece.

Oyunun hangi yönlerden mükemmel ve eşsiz bir oyun olduğunu ortaya koyan bir inceleme videosu:

Aşağıda da yapımcı videosu var. Türkçeye altyazı olarak otomatik çevirterek izleyebilirsiniz. Oyun kendilerinde mevcut olanlar önce yapımcı videosunu izlesinler muhakkak.

Steam Tanıtım Metni: (Hellblade: Senua's Sacrifice VR Edition)

Çok sevilen ve BAFTA ödülü kazanan Hellblade: Senua's Sacrifice'ın VR Sürümü. Heavenly Sword, Enslaved'in yapımcılarından: Odyssey to the West ve DmC: Devil May Cry, bir savaşçının mitlere ve çılgınlığa olan acımasız yolculuğu.

Bu Oyun Hakkında

Çok sevilen ve BAFTA ödülü kazanan Hellblade: Senua's Sacrifice'ın VR Sürümü.

Heavenly Sword, Enslaved'in yapımcılarından: Odyssey to the West ve DmC: Devil May Cry, bir savaşçının mitlere ve çılgınlığa olan acımasız yolculuğu.

Viking çağında kalbi kırık bir Kelt savaşçı, gördüğü akıldan çıkmayan önseziler ardından ölü sevgilisinin ruhu için savaşmak adına Viking Cehennemine giden bir göreve çıkıyor.

Nörologlar ve ruh hastalığı yaşayan kişilerin katkılarıyla oluşturulan oyun, Hellblade: Senua'nın Kurbanı, seni Senua'nın zihninin melankolik öfkesinin derinlerine çekecek.

Lütfen Hellblade'in hareketle kontrolü desteklemediğini göz önünde bulundurun.

Steam Tanıtım Metni: (Hellblade: Senua's Sacrifice Normal Versiyon)

İncelemeler

"Atmosfer, hikaye anlatımı ve mekanik ile kavramsal tasarımın evliliği konusunda ustalık sınıfı."

90 – IGN

"Hellblade: Senua's Sacrifice hem harika hem de ürkütücü, oyuncuyu deliliğe doğru bir yolculuğa çıkarıyor."

95 – GamesBeat

"Ninja Theory, son derece yetkin bir aksiyon oyunu ve ruh sağlığının incelikli, güçlü bir keşfini yaratıyor."

Essential – Eurogamer

Bu Oyun Hakkında

Heavenly Sword, Enslaved'in yapımcılarından: Odyssey to the West ve DmC: Devil May Cry, bir savaşçının mitlere ve çılgınlığa olan acımasız yolculuğu.

Viking çağında kalbi kırık bir Kelt savaşçı, gördüğü akıldan çıkmayan önseziler ardından ölü sevgilisinin ruhu için savaşmak adına Viking Cehennemine giden bir göreve çıkıyor.

Nörologlar ve ruh hastalığı yaşayan kişilerin katkılarıyla oluşturulan oyun, Hellblade: Senua's Sacrifice, seni Senua'nın zihninin derinlerine çekecek.​

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri