Lorelai ve Burnhouse Lane Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
13.jpg

12.jpg

LORELAI ve BURNHOUSE LANE

Sizlere beni şaşırtan iki oyundan bahsetmek ve hararetle tavsiye etmek istiyorum. Oldukça iyi yorumlar sebebiyle meraktan bir şans verip şöyle bir bakmak istedim bu iki oyuna. Esasında böyle iki boyutlu ve basit oynanışa ve grafiklere sahip oyunlar hiç ilgimi çekmez ve sevmem de ve kesinlikle sıkılıp bırakırım diye düşünürdüm. Halen de büyük oranda öyle ama bu iki oyun istisna oldu ve acaip sürprizli bir deneyim yaşattı bana. Eğer Gameplay videolarına aldanmayıp başlarsanız ve bu iki oyunun ilk başlarında sıkılıp hemen bırakmazsanız ve ilk sahnelerini geçmeyi becerip devam edebilirseniz ve kısa bir süre sonra (grafiklerin yetersizliğine rağmen) sizi ne kadar sürükleyeceğine, sizde uyandırdığı duygulara ve nasıl olup da bu kadar keyifli bir oyun deneyimi yaşattığına siz de benim gibi çok şaşıracaksınız emin olun.

Ben çok anlatmak istemiyorum çünkü bu iki oyunun steam sayfalarına girerseniz oyun bilgilerinde ve yorumlarında çok fazla bilgilendirme mevcut.

Sadece benim gibi hikâye odaklı ama aynı zamanda modern grafiklerle yapılmış 3 boyutlu oyunları seven birini bile sürükleyebilecek tatmin edici bir konu ve kurguya sahip olduğunu söyleyerek dikkatinizi çekmek istedim. Yani evet bu halleriyle de oldukça iyi bir deneyim yaşatabiliyorlar ama eğer ki, modern grafiklerle ve oynanışla bu oyunlar yapılmış olsalardı, ortaya çok daha muhteşem ve etkileyici yapımlar çıkmış olacaktı. Yani bu halleriyle mükemmel olduğunu düşünenlerden değilim asla.

Umarım bir gün bu iki oyuna en modern grafik ve oynanış teknolojisiyle harika bir Remake yapılır.

Fakat o zamanı beklemeden şimdiden oynamanıza gerçekten değecek iki etkileyici yapım olduklarını haber etmek istedik sizlere. Yine de fikir vermek için Steam sayfalarından bazı oyun bilgilerini aşağıya alıyoruz.

Bu arada Lorelai Türkçe ve diğer oyunun da Sinnerclown tarafından yapılmış ücretsiz Türkçe yaması mevcut.

Steam Tanıtım Metni: (LORELAI)

Sahip olduğu azıcık şey elinden alındı, ama Lorelai pes etmeyi reddetti, o savaşacak. Her şeyi geri alırken, ölüm bile onu durduramayacak...

İncelemeler

“Michalski, korkudan güzellik yaratabilen bir sanatçı olduğunu tekrar gösteriyor.”

96/100 – Ragequit gr

“Lorelai, üçlemenin en planlı ve en oturmuş oyunu. Ayrıca tekniksel olarak da mükemmel.”

9.3/10 – Game Legends

“Muhteşem yönetmenlik kalitesi, çağrışım yapan müzikler ve Maisy Kay'in muhteşem yorumu, bir halkayı mükemmel şekilde tamamlıyor.”

9/10 – Alternative Magazine Online

Bu Oyun Hakkında

Lorelai o günü asla unutamayacak. Sahip olduğu azıcık şey elinden alındı. Bütün dünyası parçalandı. Onun hiçbir şansı yoktu, ama Lorelai pes etmeyi reddetti. O savaşacak. Her şeyi geri alırken, ölüm bile onu durduramayacak.

"Genç bir kızın aile evindeki korkulardan kaçışı hakkında bir gelişim hikayesi. Ancak yetişkinlik uzun bir rüyadan uyanmak gibidir. Tekrar uykuya dalmayı dileyeceğin zamanlar olacak... Ama asla aynı eski rüyaya geri dönemezsin." - R. Michalski

Harvester Games tarafından yapılan Lorelai, R. Michalski'nin Devil Came Through Here macera oyunu içlemesinin, The Cat Lady (2012) ve Downfall (2016) ile birlikte tamamlayıcı parçası oldu.

Full HD bir dünya ve sürükleyici bir hikayeye sahip yepyeni bir korku macerası. micAmic ve misafir sanatçılar tarafından ilgi çekici müzikler, İngilizce seslendirme ve Xbox joyistik desteği.

Rollerde; Lorelai olarak Maisy Kay, Margaret Cowen, Peter Kingston, Yong Yea, Jonnie Hurn, Abigail Turner, Forbes KB and Jim Sterling yalnızca yetişkinler için tavsiye edilen Lorelai'ın sizi düşündürücü ve sürükleyici bir psikolojik gerilim yolculuğuna çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Steam Tanıtım Metni: (BURNHOUSE LANE)

Burnhouse Lane, hayatını geri kazanmak için beş imkansız görevi tamamlamaya çalışan bir ayağı mezar ajansı hemşiresi olan Angie Weather'ın hikayesini anlatıyor. Sizi başka bir dünyaya ve geriye bir yolculuğa çıkaracak bu karanlık macerada bulmacaları çözün, arkadaşlar ve düşmanlar edinin, koşun, saklanın ve savaşın...

The Cat Lady (2012), Downfall (2016) ve Lorelai'nin (2019) yapımcıları Harvester Games'ten sizi yalnızca gerçekten karanlık yerlere götürmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi gülümsetecek ve ağlatacak yepyeni bir korku deneyimi geliyor. Hayatı ve kanıksadığımız her şeyi sorgulayın. Bu ölüm, dostluk ve işler ne kadar kötüye giderse gitsin her zaman devam etmek için bir sebep olan sonsuz umut hakkında bir hikaye.

Burnhouse Lane, klasik macera oyunlarının unsurlarını, kendi hikayeni seç (Telltale'in The Walking Dead serisi), cephanenin seyrek olduğu, düşmanların sert vurduğu ve her atışın önemli olduğu Silent Hill ve Resident Evil serilerinden ilham alan hafif hayatta kalma korku atış mekanikleriyle birleştiriyor.

Macera tarzı envanter bulmacaları,

Hikayenin gidişatını şekillendiren dallara ayrılan diyaloglar ve kararlar

Hafif platform oluşturma ve savaş bölümleri

micAmic ve konukların orijinal film müziği

Tam İngilizce seslendirme​

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6