Marvel's Guardians of the Galaxy (2021 ve 2017) Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
6.jpg

7.jpg

MARVEL'S GUARDIANS OF THE GALAXY

MARVEL'S GUARDIANS OF THE GALAXY: THE TELLTALE SERIES

Bir sene bekleyip, Türkçe yama ile oynadıktan sonraki kanaatim:

Oyun hakkında Türkçe yama ile oynamadan önce çok daha olumlu bir kanaatim vardı. Şimdiyse o derecede değil. Tabi bu kanaatim yabancı bir dilde alt yazı ile oynayacaklar için geçerlidir daha ziyade. Evet, oyun içinde çok ama çok aşırı diyalog mevcut. Bazı incelemelere göre bu sürekli diyaloğun, hem de beş ayrı kişinin sürekli konuşması ve aksiyon sahnelerinde de hiç durmayıp aynen devam etmelerinin aşırı derecede yorucu ve fazla olduğu yönünde... Aynen katılıyorum. Çünkü bir de altyazı okuma çabasına, hangi diyaloğun kime ait olduğunu takip etme çabasını ekleyin. Kanaatimce bu oyunu doğru dürüst akıcı bir şekilde takip edebilmek, ancak anadilinizin İngilizce olmasıyla mümkün olabilecek bir şey. Benim gibi film ve dizileri sürekli altyazılı izleyen (hem de yemek yerken) biri için bile can sıkıcı derecede zahmetli oldu. Ve oyundan aldığım keyfi önemli ölçüde azaltıp bu durumu bana sevimsiz hale getirdi.

Hem biliyor musunuz? Gerçekten bu kadar sürekli konuşmalarını gerektirecek ve kıymet-i harbiyesi olacak derecede önemli diyaloglar da olmuyor çoğu. Lüzumsuz derecede abartılmış. Yani bana öyle geldi. Hem senaryoyu da o derecede etkileyici bulamadım diyebilirim. Tamam belli bir kalitesi var ama sanırım gözümde ve beklentimde fazla büyütmüşüm. Her ne ise. Bu arada aynı isimli oyunun Telltale Games versiyonunu da Türkçe altyazı ile oynadım ve bu oyun kadar abartı aksiyon ve diyalog olmadığından, bahsettiğim tarzda sıkıntı ve zahmet çekmeden çok daha fazla keyif alarak bitirdim. Zaten oyunun aksiyon tarafı da belli bir süre sonra tekrara düştüğünden hem suyu çıkıyor, hem de aksiyon sahnelerinde beş kişinin sürekli konuşması cidden rahatsız ediyor ve bir süre sonra kabak tadı veriyor. Trainer kullandım çoğu zaman.

Evet yine de tavsiye ederim ama bahsettiğim gibi altyazı takip edecekler için çok sıkıntılı ve zahmetli bir oyun. Senaryo da o derece etkileyici gelmedi bana. Tabi deneyimler kişiye özeldir. Belki de çok daha doğru ve gerçekçi bir ifade olan "Ben anlayamadım veya bana hitap etmedi, belki aktarılan duyguya giremedim ya da frekansını yakalayamadım altyazıları takip etmeye çalışmaktan" demeliyim bilemiyorum.

Oynamadan bir sene önceki yorumum:

Türkçe yaması henüz çıkmamasına rağmen, Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununu Steam'den indirimin son günü aldım. Bir kaç saattir oyunu oynuyorum ve oyun gerçekten de denildiği gibi, hem aksiyon hem de konu açısından güzel ve keyifli bir kıvam tutturmuş olduğunu ciddi anlamda hissettirdi ve kanaatim geldi ki, bu oyunda büyük bir potansiyel var. Türkçe yama olsa çok daha sürükleyici bir keyifle, zevkle ve sıkılmadan oynanır. Ve oyun kırılmasa bile eğer Türkçe yaması çıkarılırsa, bu oyun kendini de satın aldırır, Türkçe yamasını da... Dilek ve talebimiz eğer teknik olarak mümkünse oyunun mümkün olan en kısa zamanda ve en sağlıklı bir çeviriyle yamasının yapılması...

Marvel's Guardians of the Galaxy 2021 Steam Tanıtım Metni: (İngilizce Çevirisi)

Marvel's Guardians of the Galaxy'ye yeni bir bakışla evrende çılgın bir yolculuğa çıkın. Bu aksiyon-macera oyununda, bir kaos patlamasından diğerine tahmin edilemez Muhafızlara liderlik eden Star-Lord'sunuz. Yapabilirsin. Muhtemelen.

İncelemeler

“Yılın en büyük sürprizi”
Çokgen

“Tüm zamanların en iyi süper kahraman oyunlarından biri”
4.5/5 – İkiz sonlu

“2021'in en iyi düşünülmüş, yürek burkan hikayelerinden biri”
4.5/5 – Sert Oyuncu

İncelemeler ve Övgüler

"Muhafızların gerçek ruhunu benimsiyor" Game Informer - 8.5/10

"Yılın oyunu için ciddi bir yarışmacı" CBR

"Marvel's Guardians of the Galaxy hikaye anlatımında çok başarılı" GamesRadar+ – 4/5

“Eğlenceli olmayı hiç bırakmadım” IGN – 8/10

“Kesinlikle oynamaya değer” Windows Central – 4.5/5

"Galaksinin Koruyucuları, tek oyunculu ve hikaye hayranları için dolu dolu bir paket" Gamestar_de – 85/100

"Bir kardiyologdan daha fazla kalbi var" USA Today's For The Win

“Heyecan verici bir macera” JV Jeuxvideo_com - 16/20

"Müzik müziği, neslin en iyileri arasında kolayca yer alıyor" Voxel

“Gerçek Bir Süper Kahraman Deneyimi” Şubat - 9/10

Bu Oyun Hakkında

Marvel's Guardians of the Galaxy'ye yeni bir bakışla evrende çılgın bir yolculuğa çıkın. Bu üçüncü şahıs aksiyon-macera oyununda Star-Lord'sunuz ve cesur ama sorgulanabilir liderliğiniz sayesinde, beklenmedik kahramanlardan oluşan tuhaf bir ekibi size katılmaya ikna ettiniz. Pisliğin teki (kesinlikle siz değilsiniz) bir dizi yıkıcı olay başlattı ve yalnızca siz, öngörülemeyen Muhafızları gezegenler arası tam bir erimeyle savaşacak kadar uzun süre bir arada tutabilirsiniz. Element Blaster'ları, etiket ekibi dövüşlerini, jet boot destekli dropkick'leri kullanın, hiçbir şey sınırsızdır.

Her şeyin planlanacağını düşünüyorsanız, eylemlerinizin sonuçlarının Muhafızları tetikte tutması garantili olan bir sürprizler dünyası içindesiniz. Bu orijinal Marvel's Guardians of the Galaxy hikayesinde, tümü galaksinin kaderi için bir mücadeleye kapılan güçlü yeni varlıklarla ve ikonik karakterlerin benzersiz yaklaşımlarıyla yollarınız kesişecek. Evrene neyden yapıldığını göstermenin zamanı geldi.

Yapabilirsin. Muhtemelen.

GALAXY'NİN KORUYUCULARINA YÖN VER

Star-Lord olarak oynuyorsunuz, yani Element Blasters ve jet boot destekli dropkick'lerden takım dövüşlerine kadar cesur dövüş stilinizle hiçbir şey sınır dışı değil. Muhafızlar yanınızda savaşırken, kararları verin ve imza saldırılarıyla rakiplerinizi alt edin. Bu arada, yolculuğunuz geliştikçe, kararlarınızın sonuçları kaygısızdan düpedüz beklenmediklere kadar değişecektir.

YEPYENİ BİR HİKAYE

Yeni kurulan efsanevi uyumsuz grubunuz, Galaksinin Koruyucuları'nın bu taze ama sadık versiyonunda evreni kurtarmaya hazır. Her nasılsa, ikonik ve orijinal Marvel karakterlerinin yaşadığı akıllara durgunluk veren dünyalarda vahşi bir yolculuğa götüren bir felaket olayları zincirini başlattınız. All-star 80'lerin mixtape'ini açın ve tekmelemeye hazırlanın.

UYUMSUZLARDAN SÜPER KAHRAMANLARA

Öngörülemeyen Muhafızları bir arada tutan tek şey sizsiniz, bu yüzden bu liderlik işinde hızla gelişmeniz gerekecek. Yanınızda bir ailenin bu sıra dışı yaklaşımıyla, birlikte kozmosa girmeye hazırlanırken gözyaşları ve kahkahalar olacak. Bir sonraki köşede her ne bekliyorsa, bunun bir patlama olacağını biliyorsunuz.

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series 2017 Steam Tanıtım Metni: (İngilizce Çevirisi)

Dünyadan Milano'ya, Knowhere'e ve ötesine, harika müziğin ritmine ayarlanmış bu beş bölümlük epizodik dizi, sizi orijinal bir Guardians macerasında Star-Lord'un roketle çalışan çizmelerine sokuyor.

Bu Oyun Hakkında

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, evrenin en sıradışı kahramanlarının, Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket ve Groot adlarını taşıyan haydut çetesinin yepyeni bir hikayesini sunuyor. Destansı bir savaşın ardından Muhafızlar, tarif edilemez bir güce sahip bir eser keşfederler. Muhafızlardan her birinin, tıpkı türünün son örneği olan ve onu ellerinden almak için hiçbir şeyden vazgeçmeyen acımasız bir düşman gibi, bu kutsal emaneti arzulamak için bir nedeni vardır.

Dünyadan Milano'ya, Knowhere'e ve ötesine, harika müziğin ritmine ayarlanmış bu beş bölümlük epizodik dizi, sizi benzersiz ve ödüllü bir şekilde anlatılan orijinal bir Guardians macerasında Star-Lord'un roketle çalışan çizmelerine koyuyor. Kararlarınızın ve eylemlerinizin, deneyimlediğiniz hikayenin yolunu belirleyeceği kazanan Telltale stili.

Ödüllü Telltale Games stüdyosundan bu yepyeni serideki beş bölümün tamamına erişim içerir.​

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri