SinnerclownCeviri Forum Kuralları & Bilgilendirme

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lazenes

Yönetici
Yönetici
Destekçi Üye
Genel Kurallar
Her ne kadar SinnerclownCeviri yönetici ve moderatörleri tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için çalışsalar da yine de tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir..


1- Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

2- Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Bazı özel admin ve yetkili bölümleri hariç).

3- Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludur. Admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamaz. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır. Yasadışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yazılım (warez, crack, serial vb.), film, dizi, müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımları tanıtım amaçlı yapılmaktadır. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı bize aittir.

4- Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanmayınız.

5- Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için Admin'e özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. (10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda, sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istemememizden dolayı kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur)

6- Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...)

7- Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak, küfür etmek yasaktır.

8- Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.

9- Reklam Yaparcasına Forumda Dikkat Çekecek Şekilde Forum Yada Web Sitelerinin Linklerini Yayınlamak Yasaktır. Diğer Şekillerde Linklerini Paylaşmanızda Sakınca Yoktur.

10- Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tolerans gösterilmez.

11- Forum ile ilgili tereddütte düştüğünüz, sormak istediğiniz ya da şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, foruma yazmak yerine Bize Ulaşın formunu kullanınız.

12- Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır..

13- Forumda tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Uyarılar dikkate alınmalıdır.

14- İmza ve avatarlar da kullanılan resimlerin boyutu herhangi bir sekil de Tahrik Edici, Hakaret İçeren yada Benzeri Grafikler, Resimler Kullanmak Yasaktır !

15- Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)

16- Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. (Üye ilkinde uyarılıp ikincisinde siteden uzaklaştırılır.)

17- Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenir. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.

18- Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. İzniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacak, ancak yapılacak herhangi bir hack sonucunda bu bilgilerin dağıtılmasından Sinnerclown çeviri sorumlu tutulamaz.

19- Forum hizmetlerinden yararlanan üyelerimizin kişisel bilgilerinin gizliliği esastır. Kişisel bilgileriniz, yasal bir yükümlülük söz konusu olmadığı takdirde üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlarla paylaşılamaz. Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usule yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde, SinnerClownCeviri yöneticileri kişisel bilgileri üyeye danışmaksızın paylaşma yetkisine sahiptir.
20- Bu kuralları okuyan herkes kuralları kabul etmiş, okumayanlar ise okumuş sayılır.

Konu Açma Kuralları
1- Yöneticiler açılan konunun ilgili olmayan bir bölümde olduğunu tespit ederse, konuyu uygun bölüme taşır veya siler.
2- Konu oluştururken hangi kategoriye açacağınıza dikkat etmelisiniz.
3- Konuları örnek olarak oyunlar ile ilgili bir konuyu oyunlar kategorisine açmalısınız. Her konu için kategoriler mevcuttur.
4- Ahlak dışı konular açmak kesinlikte yasaktır.
5- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde yazınız.
6- Konu başlığının tamamını "BÜYÜK HARFLER" ile yazmak yasaktır. İlk harfi büyük olmak koşulu ile verilebilir. Bu tür başlıklı konular silinir yada uyarı verilir.
7- Konu başlığında alakasız kelimeler kullanmak kesinlikle yasaktır. Örnek: (Bak bi!, Arkadaşlar bakın, Offfff, Heeeeyy, Aloooo, Yaaaa, Yardım!)
8- Yeni bir konu açmadan önce açacağınız konunun başka bir kullanıcı tarafından açılıp açılmadığını yada forumda olup olmadığını kontrol ettikten sonra konu açmalıdır.
9- Forumda konu açmadan önce forumun arama özelliği kullanarak aynı konuyu olup olmadığına bakarak konu açınız.
10- Konu ikonlarını kullanmaya gayret ediniz. Konu ikonları konuların içeriklerinin hangi türde olduğunu belirlemeye yarar.

Mesaj Yazma Kuralları
1- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
2- Herhangi bir konuya cevap yazarken konu ile ilgili mesajlar yazılmalı, fikirlerinizi konuya uygun bir şekilde belirtmelisiniz.
3- Gönderilen her mesaj için mesajı gönderen kullanıcının IP numarası sisteme kayıt edilir. IP numarası değişken olsa dahi tüm IP numaraları sistemde kayıtlı olacaktır. Kurallara uymaması halinde gerekli işlemler yapılacaktır.
4- Mesajlarda tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarda istenmeyen mesaj (flood) göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek, forum yöneticilerini ve kullanıcıları küçümser davranışlar sergilemek uzaklaştırılma sebebidir.
5- "BÜYÜK HARFLER" ile yazı yazmak bağırmak anlamını taşır. Bu yüzden gerekmediği sürece "BÜYÜK HARFLER" ile yazı yazmak yasaktır.
6- Mesajlarda, (saoooooooool, Tşkkkkkkkkkkk, Eyvvvvvvvvvvv) gibi mesajlar yazmak yasaktır. Tespiti halinde ceza verilir.
7- Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.
8-Canilik yasaktır.


Konulara Yorum Yapma Yetkisi Kazanmak için Eposta Onayınız Olması lazım Kayıt olurken vermiş olduğunuz E-Posta adresinize bir üyelik onay Bağlantısı Sistem tarafından gönderilir (Bazı Platformlarda Spam Klasörüne Düşebilir) Onay mailindeki Bağlantıyı Kullanarak Hesabınızı Onaylatıp Yorum Ve Konu açma Avatar Ekleyebilmek gibi izinlere sahip olabilirsiniz
 
Son düzenleme:

Akın

Çırak
Özellikle de;
Mesaj Yazma Kuralları 6.Maddenin işleme konulması ayrıca hoşuma gitti.Bazı insanların sırf dikkat çekmek için "ayyy ooooy oyy vayy" gibi kelime öbeklerini kullanmasını ergence buluyorum ve bu tür insanların gerçek hayatta da her şeyi abartarak konuştuğu ve çevrelerine karşı tiyatro yaptığını ,samimi olmadıkları ve olamadıklarını düşünmekteyim.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Topluluk Üyelerinin Dikkatine!

Forum içerisinde sadece Bu Alanda Yöneticiler ile irtibata geçebilirsiniz başka herhangibir kategori altında sitem şikayet vs içerikli konularınız /Yorumlarınız için cezalandırılısrınız İyi Forumlar

Geri
Üst