State of Mind Oyun Değerlendirmesi

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
22.jpg

STATE OF MIND OYUN DEĞERLENDİRMESİ

Oyun gerek oynanış gerekse senaryo olarak çok harika değil. Belki ancak ortalama denilebilir. Fakat belli bir çekiciliği var. Aslında bize esas cazip gelen tarafı, bilim kurgu temalı bir oyunu senaryoyu anlayarak Türkçe alt yazı ile oynayabilmek. Fakat karakter ve (nadiren de olsa mekan) değişimlerine rağmen oyunun (çoğunlukla) bir kaç adetle sınırlı aynı mekan arasında geçmesi ve o mekanlar arasında (saatlerce) sürekli koşarak gidip gelmek zorunda olmak sıkıcı olan yanı. Bu sıkıcılığı oyunun Türkçe olmasıyla aşıp oyunu bitirebilmek mümkün. Biz bunu başardık. Hararetle olmasa da merak edenlere tavsiye ederim.

Yanlış anlama olmasın. Oyun gerçekten etkileyici ve çarpıcı. Oyun hakkında yılın en iyi oyunlarından diyenlere ve 80-90 puan verenlere karşı yukarıdaki sözleri söyleme ihtiyacı hissettim. Yoksa oynamanızı tavsiye ederim. Fakat ancak 70-75 puan verilebilir benim kanaatimce. O kadar abartılacak bir yapım değil.

Steam Tanıtım Metni:

State of Mind transhümanizme giren fütürist bir gerilim oyunudur. Oyun distopyan bir maddi gerçeklik ve ütopik bir sanal gerçeklik arasında bölünmüş bir dünyada ayrılık, kopma ve yeniden birleşme temalarını işler.

İncelemeler

"Baştan sona bağımlı kaldık [...] Sizi düşündürecek ve yol boyunca tahminde bulunmaya devam edecek bir şey arıyorsanız, buna bir göz atın."
9/10 –

“Sanki izlediğim bir TV şovu gibi beni ekranıma yapıştırdı. Blade Runner gibi, yalnızca insan olmanın ne anlama geldiğini inceleyen heyecan verici bir macera olarak beni sorularla ve komplolarla sersemletti.”
9/10 –

"State of Mind bu yılın en iyi oyunlarından biri."
4/5 –

Bu Oyun Hakkında

Zihin ve makine bir olduğunda - insanlıktan ne kalacak?

Berlin, 2048 - Dünya eşikte. Kaynak eksikliği, kirlenmiş hava ve sudan kaynaklanan hastalıklar, artan suç, savaş. Devletler ve şirketler teknolojik ilerleme ile tedavi sözü veriyor. Kamu sektöründe dronlar ve insansı robotlar insanların yerine geçiyor, her şey birbirine bağlı, gözetleme her yerde yapılır hale geldi.

Richard Nolan bu gelişmeyi açık olarak eleştiren az sayıdaki gazeteciden biri. Bir patlama sonrası hastanede uyandığında ve karısı ile çocuğunun gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu öğrendiğinde Richard şunu fark ediyor: o ve ailesi, distopyan gerçeklik ve dijital ütopya arasında insanlığın kurtuluşu ile ilgili olan karşıt fikirler fırtınasında yalnızca seyirciden daha fazlası haline geldi. Bunun yerine kendilerini onun ortasında buluyorlar.

Bu aile dramı dünya çapında bir komplo teorisi hakkında bir gerilime dönüşüyor, bu da temelinde insanlığın kaderini belirlemeyi hedefliyor: Cevap mükemmel bir dijital ütopya olabilir mi? Maddi ihtiyaç ve çekişmelerden etkilenmeyen sanal bir cennet? Süper bir yapay zeka kurtarıcımız olabilir mi - yoksa, hayırseverlik öğretilemediği için bizi harcanabilir olarak mı ilan edecek?

Bu fırtınadan sonra dünya nasıl görünecek, insanlıktan neler kalacak?

stom_loop.png

Shop_features_v2.png

• Yakın geleceğin korkutucu derecede gerçekçi bir vizyonunu deneyimle
  • Çok katmanlı bir Bilim-Kurgu gerilim oyununa dal, burada distopya gerçekliği ve dijital ütopya iç içe geçmiş
  • Her yerde bulunan dijitalizm, gözetim ve transhümanizm topluluğunda küresel bir komplo teorisini çöz
  • Zengin ve özel görsel stili olan bir dünyayı keşfet, burada gerçekçi çevreler ile low-poly karakterler birleşiyor
  • Gazeteci Richard Nolan ve ek olarak oynanabilir beş karakterin rolünü üstlen
  • Richard'ın geçmişini yeniden inşa etmek için becerileri, çıkarım yeteneğini ve araştırmaları kullan
  • Destekler Tobii Göz Takibi: Genişletilmiş göz takibi özelliği ile State of Mind'ın artırılmış gerçeklik dünyasında daha derinlere gir

Son düzenleme:
Geri