Takdir Edilmeyen Yama Platformları Hakkında

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
(Sinnerclown yöneticilerinin kulakları çınlasın! En aşağıdaki ifadelerimizi mutlaka onlar da okusunlar ve işlerine gönül ferahlığıyla devam etsinler. Başkalarına hiç bakmasınlar! Çünkü onları da zaman zaman üzenlerin olduğunu duyuyoruz.)

Ücretsiz olarak yama çalışmaları yapan platformların bazılarınca takdir edilmemesi hakkında, yama platformlarının böyleleri hakkında nasıl tavır almaları gerektiğiyle ilgili kanaatlerimizi faydalı olur düşüncesiyle buraya da aktarmak istedik. Söz konusu platform, zaman zaman bizim de istifade ettiğimiz Gameolog platformu. Bu arkadaşlar artık yama yapmamaya karar vermişler. Kendileri bunun gerekçesini şöyle ifade etmişler: (Önce onu aktarıyoruz ve onun altına da kendi kanaatimizi yazdığımız ifadeleri paylaşıyoruz. Dileğimiz, bizce ücretsiz Türkçe yama platformlarının en sağlam kalesi olan Sinnerclown'un başına hiçbir zaman böyle bir şey gelmemesi ve bunun için de bizlerin tüm kuvvetiyle maddi-manevi desteklemeye devam etmemiz.)

"Yıllardır sürdürdüğümüz ve hiç bir ücret talep etmeden hobi olarak yaptığımız yamaları sizlere sunuyoruz. Ancak artık sabrımızın sonuna geldik. Çünkü size hiç bir karşılık beklemeden sunduğumuz yamalardan aldığımız çok çirkin ve kırıcı yorumlar aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu işi babamızın hayrına yapmıyorduk. Sizlerin oyunlarınızı anlayarak oynamanız için yapıyorduk. Sadece bu da değil, iş ve sağlık sorunlarımız da yük olarak sırtımıza binince bu tavırları kaldıramaz olduk. Bu sebepten yamalara erişimi kaldırıyoruz. Bir daha açar mıyız orasını bilemiyorum...Sadece size yansıttığımız sorunlardan birisi bu dünyada her şey karşılıklı kimi maddi kimi manevi biz manevi olanı istedik ama onunda karşılığını alamadık ve gördüm ki bıraktığımızı duyan bu manevi desteği vermeye geliyor ama iş işten geçti. Belki günün birinde hiç sanmıyorum ve sizede bir umut olmasın ama yapmak istersek yaparız"

Bizim cevap ve kanatimiz ise şöyle: "Yaşın yanında kuruyu da yakmayı uygun gördünüz yani! Tercih sizin fakat şunu iyi fark edin ki, eğer ki dediğiniz gibi "bizlerin oyunları anlayarak oynaması için" yapıyorduysanız zaten bu maksadınıza ulaşmıştınız ve esas şimdi o maksadınızı terk etmiş oldunuz! Ama o kötü sözleri söyleyenler için ve onlardan güzel sözler duymak için yapıyorduysanız, maksadınıza ulaşamadığınız için böyle bir karar almış oldunuz! Yani iddiasında samimi olanın böyle şeylerden etkilenmeyip sağlam durması gerekir. Meşhur sözdür ki: "Meyve veren ağaç taşlanır!" Ve çok iyi bilin ve emin olun ki, bu kaidenin istisnası yoktur. Önemli, büyük ve iyi bir iş yapanın mutlaka kötü göreni, eleştireni vs. olur. Böyle oluyor diye yapılan işten vazgeçilmesi doğru olmaz. Aldırmayıp devam etmek gerekir. Yine meşhur sözdür ki: "Her havlayan köpeğe taş atmaya kalkılsa, dünyada taş kalmaz!" Doğru dürüst iş yapan platformun azlığında, emeğinize ve sizden fayda görenlere zarar vermekten başka bir işe yaramayan (bizce isabetsiz) kararınızı tekrar gözden geçirmeniz dileğiyle!.. Kardeşim yaptığın işi, insanlara faydalı olan işin karşılığını bu dünyada maddi veya manevi olarak beklersen hüsrana uğradığında böyle vazgeçebilirsin. Allah rızası için yapıldığı takdirde ise neticesini bu dünyada görme beklentin olmadığı için hüsrana uğrasan ve ister istemez insan olarak üzülsen ve hüzünlensen de teselli noktan olur ve devam için sebebin olduğu için vazgeçmeyip sebat edebilirsin... İlaveten, bu dünyadaki manevi ücret insanların takdir ve hürmeti değil, yaptığın işin bizzat kendisidir yani o işi yapmanın verdiği manevi haz ve lezzettir. Selametle... "
 
Son düzenleme:

sinnerclown

Yönetici
Yönetici
Discovery senmisin hocam desene benim diye bizde bu kim diyoruz. :D
 

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
Evet ya. Dogru ya, rumuz farkliydi discordda. Pardon. Keske rumuzu soyleyip hatirlatsaymisiz. Ama farkli oldugunu dusunemedim ki zaten. :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri
Üst