The Dark Pictures Anthology: House of Ashes FMV (İnteraktif-Sinematik) Oyun Değerlendirmesi ve Sorun Çözümü

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
17.jpg

THE DARK PICTURES ANTHOLOGY: HOUSE OF ASHES FMV (İnteraktif-Sinematik) Oyun Değerlendirmesi ve Sorun Çözümü

FMV oyun (full motion video game) tabiri, etkileşimli, interaktif, sinematik, senaryo akışını yönlendiren kararlar alabildiğiniz "film gibi oyun"lar için kullanılır.

Oyunun gerçekten güzel ve oldukça tatmin edici ve yeterince uzun olduğunu söyleyebilirim. Bu uzunluk, aynı tarzdaki FMV tarzındaki interaktif/sinematik oyunlara göre ciddi anlamda iyi. Bu arada kopya versiyonda DX12 ve Işın izleme özelliğini devre dışı bırakmışlar. Orijinal oyunda mevcut ve bu nedenle daha temiz ve kaliteli bir görüntü alıyorsunuz. Satın alıp oynamanızı tavsiye ediyoruz. İzlenimimiz: Oyun gayet akıcı ve heyecanlı. Türkçe olması da gayet keyif verici oluyor.

The Dark Pictures Anthology oyun serisi, aynı kategorideki The Quarry oyunundan daha başarılı sayılacak seviyededir ama yakındır. Bu seriye 10 üzerinden 8 puan diyebiliriz ve hepsini tavsiye ederiz rahatlıkla. Çok fazla detay veremeyeceğim. Hem bu iyi bir şey de olmaz. Sürprizinin bozulmaması gerekir. Sadece sizin dikkatinizi bu oyun serisine çekmek istedim. Aşağıda da karşılaştığım teknik sorunların çözümü mevcut.

Bu oyunda teknik anlamda sıkıntı yaşadım defalarca. U-Crew Türkçe yamasında sorun yaşadım. Oyunun en son güncellemesi 2021 Kasım ayı olarak görünüyor ve Aralık 2022’den sonra herhangi bir indirilebilir kopya sürüm bulamadık. (U-Crew Aralıktan sonraki sürümde sorun olmadığını yazmıştı.) Ve Kasım 2021 güncellemesi de hata verip kapanıyor. Yamayı kaldırınca normal çalışıyor. Oyunun başladıktan sonra (yama kurulu iken) kısa süre sonra çöküp kapanması sorununu kopya oyunda çözemedim. Hangi güncel versiyonu indirdiysem aynı sorunu yaşadım. Bunun üzerine Steam üzerinden oyunu satın aldım ve 2 saate yakın sorunsuz olarak oynadım. Aynı sorunu yaşayacak olanlar için bildirmek istedim.

Orijinal oyunda sorunsuz geçen 2 saatten sonra, yeniden defalarca oyun çöküp kapandı. Bu sorunu oyunu bitirene kadar yaşadım ne yazık ki. Akla gelebilecek tüm seçenekleri denedim işe yaramadı. Çözünürlük ve yenileme hızı düşürme, HDR ve ışın izleme kapatma, düşük ayarda oynama, uyumluluk ayarları, yönetici olarak başlatma, anti virüs devre dışı bırakma, Steam geçici klasörünü boşaltma... Fakat hiçbiri işe yaramadı. Allahtan çökme süresi pek çok sefer çok kısa değildi ve oyun da hemen hemen bıraktığınız yerden devam ediyordu da, oyunu bitirebildim ve o kritik derecede sorun olmadı ama çok uğraştım ve bu durumu paylaşmak istedim.

Steam Tanıtım Metni:

Irak Savaşı'nın bitmesiyle kitle imha silahları arayan Özel Kuvvetler, çok daha ölümcül bir şeyi açığa çıkardı: Esrarengiz yaratıkların yuva edindiği gömülü bir Sümer tapınağı. Yer altında geceleri hayatta kalabilmek için yer üstündeki dünyada yaşayan düşmanlarıyla bir kardeşlik kurmaları gerekiyor.

Bu Oyun Hakkında

Dark Pictures Anthology, oyunda aldığın kararların hikâyeyi belirlediği, birbirinden bağımsız, ayrı yönlerde ilerleyen, sinema tadında bir korku oyunu serisidir.

House of Ashes, serinin üçüncü oyunudur.

Irak, 2003. Çatışmalar sona ererken CIA saha ajanı Rachel King'in eşlik ettiği bir Askeri Birime, Zagros Dağları'nın gölgesinde bulunan ve yer altı kimyasal silah tesisi olduğundan şüphelenilen bir yeri araştırma emri verildi.

Koordinatlara ulaşan arama ekibi, Çavuş Salim Othman'ın yönettiği yerel bir devriye ekibi tarafından pusuya düşürüldü.

Muharebe sırasında bir yer sarsıntısı, yerde delikler açarak iki tarafın da gömülü bir Sümer tapınağının harabelerinin içine düşmesine neden oldu ve Arabistan Çölü'nün altındaki karanlıkta şeytani bir şeyler uyandı. Vahşi ve durdurulamaz bir sürü kadim ve esrarengiz yaratığın avlayacağı yeni bir avı vardı.

Yer altındaki labirentte ilerleyerek korkunç bir tehditten kaçmaya çabalayan Birim, insanı dehşete düşüren keşifler ve imkânsız kararlarla yüzleşecek.

Herkes kendi kurtuluşuna öncelik mi verecek yoksa korkularını ve kişisel husumetlerini bir kenara bırakarak birlik hâlinde mi savaşacak?

Curator's cut

Curator's cut, diğer karakterlerin bakış açısıyla oynanabilecek, yepyeni seçimler ve alınacak kararlar ile yeni sahneler içeriyor.

Curator's cut yalnızca ana hikâyeyi tamamladığında kullanılabilir.​

Son düzenleme:
Geri