The Quiet Man Oyun Değerlendirmesi ve Keyifli Bir Alternatif Oynanış Tavsiyesi!

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
9.jpg

THE QUIET MAN

Oyunu daha önce benim gibi alıp da yarım bırakmış ve olumsuz yorumlar nedeniyle almaya tereddüt edenlere keyifli bir alternatif oynanış için tavsiye:

Bu ilginç ve merak uyandıran çalışma, yıllar sonra tekrar dikkatimi çekti ve yeniden üzerinde durmak istedim. Olumsuz yorumları dikkate aldım. %100 save game dosyası indirdim. Böylelikle oyunun seslerini ve altyazılarını aktif etme seçeneği açıldı ve oyunu bu seçenekle başlatarak oynamaya başladım. Birçok ses, konuşma ve alt yazı ile beraber normal bir oyuna (daha doğrusu sinema filmi tarzında) bir deneyime dönüştü büyük oranda. Buna ilaveten oyunun içindeki etkileyici müzik ve şarkılar ve HD görüntü kalitesi ile çarpıcı dövüş sahneleri, akıcılığa ve keyif almaya yardım etti.

Zaten firma da, önce işitmeyen bir insan gözünden bir kere oynayıp, sonra da normal seslerle anlayarak bir kez daha oynamanızı hedeflemiş fakat pek çok kişide böyle bir sabır elbette yoktur. Bu problemi iyi hesaplayamamış. Bir de tabi oyunda uzun aralıkla yapılan bir otomatik kayıt sistemi var. Dolayısıyla oyun bir yerde kapanır veya kapatırsanız yeniden aynı şeyleri yapmak ve aynı sahnelerden geçmek (belki 20-25 dakika boyunca) bir sıkıntı oluşturuyor.

Ayrıca başta enteresan ve hatta biraz cazip gelen fakat birçok yerde anlamsızca üst üste tekrarlanan ve gereksiz bir zorluğa ve sıkıntıya sebep olan ve zaman ilerledikçe ciddi sıkıntı ve bunalım vermeye başlayan ve katlanılmaz hale gelen dövüş sahneleri mevcut. Öyle ki bazen üst üste 4-5 hatta 6-7 odaya girip, hepsinde sayıları hiç de az olmayan kişilerle dövüşüp, bir sürü zahmet çekmek pek cazip değil. (bir de ölürseniz hadi baştan!) Özellikle hikâye odaklı bir deneyim severlere göre değil. Biraz hevesinizi alıp istendiği ölçüde uzak durmak gerekebiliyor bu durumdan. Bu iki sıkıntıyı da bir trainer (Cheat Happens) yükleyerek aştım büyük oranda. Ölmeyi engelleyen ve oyunda hızı arttırmayı sağlayan fonksiyonlarını kullandım. Hızlandırma seçeneğini dövüş sahnelerinde ve oyun bir şekilde kapandığında ve yeniden geçmem gereken sahneler olduğunda kullandım ve oyunu sonuna kadar bitirebildim bu yöntemle.

Böylelikle büyük oranda HD kalitesinde bir FMV oyuna ve sanatsal bir filme dönüştü. Emsallerine kıyasla ortalamanın üzerinde bir kaliteye ve etkileyici sahnelere, merak uyandıran bir kurguya, görsel kaliteye ve oldukça çarpıcı müziklere sahip olması nedeniyle bahsettiğim şekilde alıp oynanmasını rahatça tavsiye edebilirim.

Bu şekilde iyi hatta kaçırılmayacak kadar etkileyici bir deneyim oluyor çünkü. Ha yine de o derecede mükemmel değil ama yeniden deneyimlemek güzel oldu bunca yıl sonra.

Oyunu anlamayıp ve sıkılıp yarıda bırakanlara tavsiyem, bir de bu şekilde oynasınlar ve kaçırmış oldukları deneyimi yeniden elde etsinler.

Steam Tanıtım Metni:

THE QUIET MAN™ yüksek kaliteli canlı çekim, gerçekçi grafikler ve heyecanlı aksiyon oynanışını kusursuzca harmanlayan sürükleyici bir hikâye odaklı sinematik bir aksiyon deneyimi sunuyor.

Bu Oyun Hakkında

THE QUIET MAN™ yüksek kaliteli canlı çekim, gerçekçi grafikler ve heyecanlı aksiyon oynanışını kusursuzca harmanlayan, sürükleyici bir hikaye odaklı sinematik bir aksiyon deneyimi sunuyor. Tek bir gecede geçen hikayede, oyuncular gizemli bir maskeli adamdan bir kadın şarkıcının kaçırılmasının sebebini öğrenmek için “sessiz” bir dünyada dövüşerek yoluna devam eden sağır başkahraman Dane rolünü alıyor. Tek oturuşta bitirebileceğin, adrenalin yüklü sinema benzeri bir deneyime atıl.

Açıklamalar:

Sağır bir karakter olan Dane olarak oynuyor ve dünyayı onunla aynı şekilde – çok az sayıda belirgin sesle ve altyazısız olarak deneyimliyorsun: Maskeli adamı arayışın ilerledikçe hikayeden kendine göre bir anlam çıkarmak sana kalmış.

Bu oyunun içerikleri tamamen kurgusaldır. Herhangi bir gerçek olayı, kişiyi ya da oluşumu temsil veya tasvir etmek amacı gütmemektedir ve bu tür benzerlikler tamamen rastlantısaldır. Bu oyunun yapımcıları ve yayıncıları bu oyunda tasvir edilen davranışları hiçbir şekilde desteklemez, hoş görmez veya teşvik etmez.

Altyazılar sadece sesli diyaloğun duyulması veya anlaşılması amaçlandığında görünecektir.

Bu ayardan bağımsız olarak, anlatı amacıyla, çoğu sahnede altyazı görüntülenmez.

Dil, bilgisayar sistem yazılımı dil ayarlarınıza bağlı olarak otomatik olarak algılanır.

ANA ÖZELLİKLER

"Sessiz" bir dünyayı deneyimle

Oyuncu, Dane'i kontrol etmekle kalmıyor, dünyayı da onunla aynı şekilde deneyimliyor. Sağır bir başkahraman olarak yaşadığı dünya belirsiz ve boğuk seslerden oluşuyor ve maskeli adamı arayış sürerken olaylardan kendi anlamını çıkarma işini oyuncuya bırakıyor.

Heyecanlandırıcı dövüş:

- Yakuza serisinin aksiyon yönetmenliğiyle meşhur Tatsuro Koike tarafından koreografisi yapılan hızlı, içgüdüsel ve adrenalin dolu dövüşler.

- Görünüşte basit ama acımasız kombolarla, dövüş sistemi eski beat’em-up aksiyon oyunları gibi alışılması kolay olmakla birlikte, dövüşte çeşitlilik ve gerilim sunuyor.

- Yumruk ve tekme kombolarından, düşmanları yakalayıp fırlatmaya kadar değişen dövüş hareketi yelpazesini ortaya dök.

- Sersemlemiş rakipleri vahşice yere ser ya da onları acımasız saldırılara ortam hazırlamak için nesnelere çarptır.

- Kıl payı kurtuluşlarla ve karşı ataklarla sonuçlanabilecek anlık sıyrılışlarla kendini savun.

Canlı çekim ve oynanış arasındaki çizgiyi inceltiyor

Yüksek kaliteli canlı çekimlere ek olarak, THE QUIET MAN™ baş döndüren görsel gerçekçiliği ve öfke, neşe ve acı gibi güçlü hissedilen duyguları yansıtmak için 3Lateral, Cubic Motion ve Human Head Studios partnerliğinde yapılan grafiksel sekanslar ve yüz animasyonları içeriyor ve canlı çekim, grafik motoru sahneleri ve esas oynanış arasında kusursuz geçiş ve devamlılığa olanak tanıyor.​

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri