Far Cry 6 (PS4) Türkçe yama

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

tsuga

Çaylak
TRYama Porter
3034626334623032653337666531353130343236303966303237376535333162far-cry-6.png

Far cry 6 (v1.06 CUSA15778 Duplex) için uyarlanmış halidir .
Ceviri sinnerclownceviri ailesi
kurulum
aşağıdaki linkten ps4 pkg yama paketleyici (ZARTZURT456) ile kurulum yapılır ayrıntılı bilgi için inceleyiniz

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
1- ps4 pkg yama paketleyici den base pkg seçmesinden oyunun ana dosyası 1.0 olan pkg seçilir.
2-patch pkg seçmesinden v1.6 olan patch pkg seçilir. çıkar seçmesi ile oyunun patch pkg çıkarma işlemi yapar 56 gb oldugu için
bu işlem biraz uzun süre bilir pc gücüne göre işlet bitikten sonra bitti uyarısı verecektir.
3- Yama seçmesi ile FC6TR_yama_kurulum.cmd seçilir ve ortalama 1dk içinde işlem biter ve bitti diye uyarı verir.
4- Paketle seçeneği ile paketleme işlemine geçer karşınıza uyarı çıkacaktır yine pc gücüne göre bu işlem uzun süre bilir. daha sonra YAMA_XXXX.pkg şeklinde yamalı dosya çıkacaktır.
5-oyunun 1.0 base pkg kurulumudan sonra yamalı v1.06 kurunuz.
bu kadar bitti :D
not:çıkarma ve paketleme için en az 200gb+ boş yer olması lazım ssd yada hdd içinde
not2: yama işleminin yapıldığı yerdeki klasör isimlerinde boşluk ve Türkçe karakter olmaması lazım.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    12.3 KB · Görüntüleme: 334
Moderatör tarafında düzenlendi:

sero65.x

Çaylak
Hocam yerel disk c veya d farketmez degilmi pkg dosyasının bulduğu klasör önemli degilmi içinde o dediğiniz şeyler olmamalı klasörün içinde çünkü uzuna vermeme rağmen hemen bitiyor paketlemeyi nedeni dediginiz mi

sero65.x

Çaylak
Hocam sen nasıl yaptın ben 5 defa denedim pkg dosyası yerine gp4 diye dosya çıktı acaba nasıl ve nerede (disk olarak c veya d)yaptın anlatabilirmisin

sero65.x

Çaylak
Teşekkürler hocam peki dosyayi hem çıkarırken hemde paketlerken 2 kere mi 60gblik dosya çıkarıyor yani ben yapamadığım için size sormak istedim

kuzukurt

Çaylak
büyük ihtimalle o şekilde oluyor o yüzden yaklaşık 200gb boş alan istiyor. ben oyunun pkg dosyalarını harici hdd ye attım yama programını bilgisayardan çalıştırdım yer sorununu o şekilde çözdüm

friend77

Çaylak
Aşağıdaki youtube linkinde sniper ghost warrior oyununda yamanın nasıl yapıldığını paylaşmıştım far cry da tamamen ayni sekilde yamalaniyor belki işine yarayan olabilir mutlaka her adıma dikkat ediniz. Ayrıca paketleme kısa süren ve gp4 uzantılı dosya alanlar kesinlikle yamayı yaptıkları klasör isimlerini kontrol etsin mutlaka boşluk veya Türkçe karakter olduğu içindir. Bazı arkadaşlar sadece yamayı yaptığı klasöre bakıyor ama örneğin klasor yolu
c/user/desktop/Far cry/fc6_tr_yama olsun farkindaysaniz son klasörde bosluk yok ancak bir önceki dizinde boşluk var yine hata alırsınız ve gp4 uzantılı dosya olusur yama paketlenmez. Yani bu işlemi yaparken tüm klasor yoluna bakıp tamaminda boşluk ve tr karakter olmadığına emin olunuz.
Youtube linki paylaşmak yasak mı emin degilim yasak ise yönetici arkadaşlar silebilir kusuruma bakmasın

friend77

Çaylak
Teşekkürler hocam peki dosyayi hem çıkarırken hemde paketlerken 2 kere mi 60gblik dosya çıkarıyor yani ben yapamadığım için size sormak istedim
Oyunun kendisi 60gb diyelim önce paket açınca oyunun klasörü oluşuyor bir 60gb daha geliyor sonra paketlerken de yeni bir yamalı pkg dosyasi olusuyor 60gb daha yani 3 tane aynı oyundan varmış gibi düşünün. Hangi oyunda bu yama yontemini kullanirsaniz kendi boyutunun en az 3 katı alana ihtiyaciniz var gibi formulize edebilirsiniz :)

Geri