The Legend of Zelda: Breath of the Wild Türkçe Yama CEMU EMÜLATÖR —Final

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

roas

Çaylak
yama/mod üzerindeki emekleriniz ve bu yamayı bize ücretsiz olarak kullanma imkanı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

nintendo switch için
-yamanın font sorununun devam ettiği konusunda sizi bilgilendirmek isterim.
- mod/yama hakkında teknik veya yazılımsal bilgiye sahip değilim .
gerekli düzeltmeleri yaparsanız çok sevinirim. nintendo switch sahibi olan ve oyunu türkçe oynamak isteyenlerin çok mutlu olacağına eminim.

Nintendo switch için oyun yamasının nasıl kurulacağını bilmeyenler
-switchfix bağlantısından yamayı indirin ve arsivden dışarı çıkarın
-switch klasörünün adını romfs olarak değiştirin ve /atmosphere/contents/01007EF00011E000/romfs olacak şekilde yeni klasöre yapıştırın
-oluşturduğunuz atmosphere isimli klasörü hafıza kartınıza kopyala-yapıştır
oyun açılmazsa-hata verirse romfs içindeki font klasörünü silin.
Dostum buna benzer bir açıklamayı (Hangi dosya indirilecek ve nasıl kurulacak) PC içinde yapabilir misin?

MercuryFb

Çaylak
Yama için cok teşekkürler. DH'de Heolikein arkadaşımızın tr yamayı başlattığı günden beri takip ediiyorduk. yamayı bi ara bıraktı, sonra devretti, iptal oldu derken sonunda sinnerclown'ın el atması ile yama bizlerle buluştu. ben yıllardır cemu kulanmama rağmen kuramadım discorddan arkadaşlarım yardımı ile fitgirl sürümü ile uyumlu olduğu söylendi ama bendeki cemu içinde botw zaten vardı. başlıkta belirtildiği gibi cemu klasörünü göstermem yetmedi cünkü sizin setup içine gömdüğünüz klasör yolu ile bendeki klasör yolu uyuşmuyor ve oyun bulunamadı deyip hata veriyor. şu an fitgirl sürümünü indirdim tr yamayı fitgirl sürümüne kurup içinden tr yamayı ayıklayıp normal cemu ile calıştırmaya calışacağım eğer başarılı olursa buradan paylaşırım coğu kişide aynı sorun olduğu belki yardımcı olur.

MercuryFb

Çaylak
Fitgirl olmayan sürümler için kurulum
1- The_Legend_of_Zelda_-_Breath_of_the_Wild_Turkce_Yama_v1.3 başlıktaki bu dosyayı indirin.
2-kurulumun calışması için gereken yol şu şekilde olacak - Cemu\mlc01\usr\title\0005000e\101C9500
3-0005000e dosyasının içinde 101C9500 adlı 4.39gb dosyalar olacak eğer dogruysa setupta harddisk'inizdeki cemu klasörünüzü secmeniz yeterli kurulum tamamlanıyor.
4-cemu'yu acıp File sonrasında İnstall game title, update or dlc tıklayıp Cemu\mlc01\usr\title\0005000e\101C9500\meta dosyasının içindeki meta.xml dosyasını seciyoruz. sonradan tr yama eklenen botw tekrardan kurulum yapıp dosyalarını tazeliyor ve tr yama bu şekilde calışıyor.

ben bu şekilde fitgirl olmayan sürümü tr yapabildim ama türkçe karakter sorunu var. umarım arkadaşlar o sorunuda cözerler hem bu cözüm için hemde switch sürümü için sıkıntısız şeklide calışır.

angel2

Çaylak
switch için font sorunu devam ediyor biliyorum ama sessiz harflerde sıkıntı var sanırım o harfler seslileri ile degiştirilse olmazmı ? en azından font sorunu çözülene kadar eksik kelime okumuş olmayız

Shakti

Çaylak
Oyunu baştan aşağı oynadım. Ana görevler, yan görevler shrine görevleri vs.. Toplamda 80 saat civarı bir sürede bitirdim. Kesinlikle bu yamanın translate yamalarla yakından uzaktan alakası yok. Çok çok az denk geldiğim bazı anlamsız kelimeler vardı fakat buda %5 falan bile değildir, ki o bile oyunu oynarken anlam bütünlüğünü bozmuyor. Yani oyunu baştan aşağı anlayarak oynayabilirsiniz. Oyunu daha önce iki defa daha bitirmiştim fakat tam anlayamadığım için biraz daha hızlı oynamıştım. Bu yama ile doya doya ağırdan zevkini çıkarta çıkarta bitirebildim. Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler...

Shakti

Çaylak
Yama için cok teşekkürler. DH'de Heolikein arkadaşımızın tr yamayı başlattığı günden beri takip ediiyorduk. yamayı bi ara bıraktı, sonra devretti, iptal oldu derken sonunda sinnerclown'ın el atması ile yama bizlerle buluştu. ben yıllardır cemu kulanmama rağmen kuramadım discorddan arkadaşlarım yardımı ile fitgirl sürümü ile uyumlu olduğu söylendi ama bendeki cemu içinde botw zaten vardı. başlıkta belirtildiği gibi cemu klasörünü göstermem yetmedi cünkü sizin setup içine gömdüğünüz klasör yolu ile bendeki klasör yolu uyuşmuyor ve oyun bulunamadı deyip hata veriyor. şu an fitgirl sürümünü indirdim tr yamayı fitgirl sürümüne kurup içinden tr yamayı ayıklayıp normal cemu ile calıştırmaya calışacağım eğer başarılı olursa buradan paylaşırım coğu kişide aynı sorun olduğu belki yardımcı olur.

''Wii u usb helper'' adında bir program ile oyunları hız kısıtlaması vs olmadan steamden indirir gibi indirebilirsin kullanmayı öğrenmen beş dakikanı alır, istersen youtube'a girip kısa birkaç video ile de programa alışabilirsin. Diğer türlü oradan rom ara şuradan şunu indir en son güncel versiyonunu tek tek ara vs.. baya yorucu. Oyunun europe versiyonunu, dlc ve update dosyalarını indirip üçünü de cemuya sırayla tanıtıp sonra yamanı kurup rahatlıkla oynayabilirsin. Ben yamayı bu şekilde kurup kullandım ve font vs.. herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri