Mortal Kombat 9 En İyi Mk Oyunu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Arkadaşlar önceki yazımda da dediğim gibi ben küçüklügümden beri atari salonlarında mortal kombat la büyümüş biriyim mortal kombatı çok seviyorum tam bir fanatiğim ta 90 lı yılarda atari salonları zamanından beri mortal kombat la büyüdüm adımdan da anlaşıldığı gibi scorpion sub-zero cuyum scorpion sub-zero yu çok seviyorum hem ninja oldukları için hem oyunun en karizma karakterleri oldukları için hem oyunu ilk öğrendiğim karakterler hem de en sevdiğim karakterler hem de en güzel oynadığım karakterler kendimi övmeyi pek sevmem nasi oynadımı sölemememe gerek yok herhalde böyle bir konu açma gereksiniminde bulundum çünkü yeni mortal kombat oyunlarını rezil etmeye başladılar benim için en iyi mk oyunları eskiden atari salonlarında oynadığımız mk 1 mk 2 mk 3 umk 3 mk 4 mk tirolgy ve 2011 de çıkan mk 9 komplete edition dur mk 9 eski oyunlardan sonra neden en iyisidir bir kere ilk 3 mk oyunun ve mk armegeddon harmanlanmasıdır buna günümüzde rebuut mu deniliyordu mk 9 ilk 3 oyunun birleşimi olduğu için çok güzel yaptılar düşünün oyunda eskiden atari salonlarında oynadığımız eski mk lerden herşey var scorpion sub-zero reptile classic ninja kostümleri classic fatalityleri mk 1 scorpion yakma mk 1 sub-zero kafa alma mk 2 reptile kafa yeme ve oyunda eski mortal kombat lardaki eski arenalar da var ve eski mk lerdeki gibi gizli karakterleri çıkartabiliyorsun örnek mk 1 the pit köprü arenasinda ayın ordan noel baba uçurtma vs gibi şeyler geçince rakipden çift round flawles wictory alırsan ve stage fatality yaparsan reptile çıkıyor koprünün altında reptile ile dövüyorsun mk 2 smoke mk 2 mabet arenasında noob saibot arka tarafda hazır bekliyor hiç garda korunmaya basmadan rakibi yenersen noob saibot çıkıyor ve mk 2 sondan iki önceki karakter shang stung dan çift round flawles wictory alırsan jade çıkıyor goro nun arenasında jade le düvüsüyorsun ve eski mk 2 oyunundaki gibi jade birşey atınca işlemiyor içinden geçiyor mk 9 da eski mk lerdeki gibi 2 on 2 kombat özeliği var yani 2 karakter seçiyorsun takım oluyorsun doğal olarak karşı rakipler de 2 kişi geliyor bunu oynaması da çok zevkli şimdi gelelim sevemediğim mk oyunlarına biliyorsunuz mk 9 un hikaye bölümünde bazı karakterler öldüğü için mk x koymadılar mk x de olmayan karakterler kabal styker nightwolf sindel jade smoke noob saibot burda şöyle bir mantık hatası yapmışlar bu karakterleri mk 9 un hikayesinde öldükleri için mk x oyuna koymamışlar ama mk 9 un hikayesinde sub-zero liu kang kung lao kitana mileena jax onlar da öldü peki mk x onları neden koydular mk x de olmasaydı da olurdu dediğim karakterler kotal khan ferra thor kung jın takeda erron black d'vorah tremor casi cage bo rai cho kenshi tanya keske bu karakterler yerine mk 9 daki eski karakterleri koysaydılar mk 11 de sevemedim sebebi de yine o yeni dandik karakterler kronika cetrion kotal kahn geras kollector joker mk 11 de mk 9 daki mk x deki x-ray hareketini kaldırmışlar onun yerine fatal blow denen bir saçmalık getirmişler onuda her zaman yapamiyorsun sadece canın bitmeye yakın 1 defa yapabiliyorsun ben rakibi yenmeye mi çalışayım kombolarla özel harekerleri mi bağlayım yoksa canım bitmeye yakın fatal blow denen saçmalığı deneyim derken lan acaba yeniliyormuyum diye düşüneyim bu çok saçma olmuş mk x mk 11 sevdiğim şeyler de oldu mesela örnek scorpion sub-zero gibi karakterlerin eski fatalitylerinden brutalıty yapma fikirini çok beğendim mk 11 de retro cade olayı çok güzeldi beğendim yani eski mk arenalarını arka plan olarak oyuna koymak çok güzel bir fikirdi yine sevmedim şeyler mk 11 de fatalityler çok acımasızdı tamam mortal kombat adı üstünde ölümcül dövüş de bu kadar da acımasız olmazsın yani bir insanı kaç defa öldürebilirsin ki bu fatalıty ler tepki çekince mecbur günceleme yaparak eski mk oyunlarındaki friendship özeliğini getirdiler yine mk x de sevmediğim şeyler ağaç dallarını kopartıp silah gibi rakibe vurma olayı çok kotuydü yine mk 11 de sevmediğim şeyler yerdeki bir seyi alıp köşeden bir şey alıp rakibe vurma olayı çok kötüydü keşke eski klasik oynanışa sadık kalsalarmış mk x de mk 11 de tek beğendim şey köşeye sıkştımız zaman koşeden duvardan yürüyüp ters takla atıp kaçma haraketi çok iyiydi güzeldi beğendim köşeye sıkıştımız zaman bu haraket köşeden kurtulma olarak yapılabilir mk x ve mk 11 sevdiğim şeyler dlc korku filmi karakterlerini oyuna koymaları çok güzeldi mesela mk 9 da freddy krueger kratos mk x de jason predetor leatherface alien mk 11 spawn terminatör rambo robocop koymaları çok güzeldi her ne kadar joker karakterini mk 11 niye koyduklarını anlamasamda buraya yine yeni karakterler eklenebilirdi mesela evil dead ash wiliams elm on street freddy krueger eklense çok daha güzel olabilirdi bu arada en son çıkan yeni mk 1 denen reziliği hiç saymıyorum bile mortal kombat oyunlarına saygısızlıktır bu para hırsı insana neler yaptırıyor daha çok para kazanacam diye hepimizin eskiden beri atari salonlarında büyüdümüz efsaneyi rezil etmişler son olarak yeni mk oyunlarının neden kotu olduğundan bahsedip yazımı bitiyorum 2011 de mk 9 oyunundan sonra ed boon la john tobias ortaklığı bitti ondan sonra mortal kombat düşüşe geçmeye başladı ed boon la john tobias ortaklığı bitmesi mk yaramadı eski mk oyunlarını ed boon la john tobias beraber yapmıştı benim gibi bir nesil mortal kombat efsanesiyle büyüdük ama ed boon a artık yeni mortal kombat oyunları yapma demek istiyorum tadında bırak kucuklumüzden beri büyüdüğümüz efsane yi daha da berbat etme eminim böyle düşünen tek ben değimdir bu konuda yanlız olmadığımı düşünüyorum
Mk 9 türkçe.jpg

mk select.jpg

mk.jpg

mk2.jpg

mk3.jpg

mk4.jpg

mk5.jpg

Son düzenleme:
Evet zamanında daha güzeldi özellikle atari salonlarında ;)
Bende ta atari salonu zamanlarından gelmeyim benim için en iyi mk oyunları mk 1 mk 2 mk 3 umk 3 mk 4 mk trilogy dir ama bu mk 9 komplete edition da şidetle tavsiye ediyorum çünkü eskiden atari salonlarında oynadığımız ilk 3 oyunun rebuut hali yani yeniden yapımı ;)

Son düzenleme:

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri