The Bridge Curse Road to Salvation Oyun Değerlendirme

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
2.jpg

THE BRIDGE CURSE ROAD TO SALVATION

Beni son günlerde sürpriz bir şekilde etkileyen kayda değer bir gerilim-korku macerasını sizlere tavsiye etmek istiyorum. Sinnerclown'ın ücretsiz Türkçe yaması, oyunu gayet güzel bir şekilde anlamanızı sağlayan bir yama olmuş. Bazı yerlerde geçmek zor oldu. Gameplay videosundan yararlandım. Size de tavsiye ederim. Çok zorlayıcı oyunları sevmem. O nedenle ilk baştaki hayalet kovalamacası gözümü korkuttu fakat sonra gameplay videosu sayesinde aslında o kısımları geçmenin o kadar zor olmadığını, zaten çok da uzun sürmediğini, özellikle nerelerden geçileceğini önceden videodan takip edip bilirsen çok daha rahat olacağını gördüm ve ilerledikçe oyunun aşırı yoğun bir dozda bu kovalamacadan ibaret olmadığını ve fantazi mahiyetinde sürükleyici bir hikayesi ve temposu olduğunu gördüm. Bu da güzel bir sürpriz oldu.

Son bölümde üst üste tekrarlanan hayalet kovalamacasının gerilimi çok yoğun ve her seferinde sizi baştan başlatıyor. Bu kısma gelince birkaç denemeden sonra, oyunun kalan azıcık kısmında bu kadar sıkıntı çekip uğraşmak istemedim ve bu bölümü gameplay videosundan seyrettim. Bunu tavsiye ederim. Çoğu oyunda çok isabetli bir tercih oluyor aşırı efor sarf etmekten hoşlanmıyorsanız çünkü final diye işin tadını kaçırıyorlar.

Ayrıca videoyu altyazıların çıktığı noktada durdurup, cep telefonuyla google çevirinin kamera ile anlık çeviri özelliğini kullanarak Türkçe olarak anlayabildim. Evet AAA kalitede bir oyun olmasa da kategorisinde gayet başarılı ve keyifli, akıcı bir oyun olmuş. Doğrusu bu kadar beklemiyordum. 70-75 puan verebiliriz. Anlamlı ve mantıklı bir senaryosu olmasa da gerilimli ve heyecanlı bir macera için rahatlıkla tavsiye ederiz.

Oyunu beğenen ve benim gibi 2020 yapım The Bridge Curse-Lanetli Köprü filmini izlemek isteyip de hiçbir sitede Türkçe altyazılı olarak bulunmadığını ve bir tek Netflix'te olduğunu ama onun da yalnız İngilizce altyazısının olduğunu görüp de hayal kırıklığı yaşayıp üzülenlere, filmi Türkçe altyazılı olarak izleyebilecekleri müjdeli haberini vermek isterim. Bu filmin tamamını İngilizce altyazılı olarak ve 1080p kalitesinde yüklü olarak buldum. Arayın çıkıyor zaten. Şimdi tek yapmanız gereken ayar şu: Ayarlar/altyazı/otomatik çevir/Türkçe Bu ayarı yaptığınızda altyazılar otomatik olarak Türkçe altyazıya çevrilmiş olacak. Filmin tamamını bu şekilde anlayarak ve keyifle izleyebildim. Sizlere de keyifli seyirler. (Bu arada enteresan bir şekilde, oyunun daha detaylı bir senaryosu olduğunu gördüm ve pek çok yerde filmden daha iyi bir sürükleyici deneyim yaşadım. Fakat filmi de tavsiye ederim. Oyuna aktaramadıkları ilginç sahneler mevcut.)

Steam Tanıtım Metni: (Türkçe Çevirisi)

Korku, kaygı ve kahkaha gençliğin simgesidir. Birinci şahıs bakış açısıyla arkadaşlarınızla gerçek paranormal musallat olmayı deneyimleyin ve hayatta kalın. The Bridge Curse Road to Salvation bir korku filminin uyarlamasıdır, Tayvan şehir efsanesini ve merak uyandıran bir arka planı içerir.

Köprü Laneti Kurtuluşa Giden Yol

Gizlilik tabanlı oynanışa sahip birinci şahıs atmosferik bir korku oyunudur. Tayvan'dan 10 üniversite korku hikayesinden The Bridge Curse, Tunghu Üniversitesi'nde bulunan iyi bilinen doğaüstü olaylardan biridir. Oyuncular kampüste sürükleyici bir şekilde dolaşacak ve korkunç kampüs dehşetini yaşayacaklar.

Arka plan:

Tunghu Üniversitesi'nde uzun yıllardır yaşayan geçmiş günlerden tabu. Kalıcı bir dişi hayalet, birkaç on yıldır kampüs köprüsünde uzun yaşadı. Altı üniversiteli çocuk şehir efsanesine meydan okudu ve yanlışlıkla korkunç lanetle karşılaştı. Kimin hayatta kalacağı ve lanetin nasıl düzeltileceği henüz bilinmiyor.

Oynanış:

Çevrenizi gözlemleyin ve tahliye için en iyi rotayı bulun. Dişi hayalet sizi öldürmeden önce keşfi tamamlayın. Gizlilik becerilerinizde ustalaşmak, karanlıkta hayatta kalmanın tek yoludur. Kendinize inanın ve laneti bozmak ve gerçek arka planı bulmak için tüm bilgileri bir araya getirmeye çalışın.

Anahtar özellik

Hayalet'ten Kaçış

Dişi hayaletin peşine düşmemek için gizlilik becerilerinizde ustalaşın.

Gizemli Bulmacalar

Toplanabilir öğeleri ve bilgileri şaşırtarak laneti bozun.

Kampüs Keşfi

Anahtar öğeleri ve alan araştırmasını toplayarak korkunç arka planı keşfedin.​

Son düzenleme:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
İkinci oyunun tanıtım videosu ve demosu çıkmış. Yayınlanma tarihi henüz belli değil ama biz şimdiden Türkçe yama talebimizi oluşturalım.

The Bridge Curse 2: The Extrication Tanıtım Videosu

Son düzenleme:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
26 Kas 2021
297
145
43
header.jpg

THE BRIDGE CURSE 2: THE EXTRICATION

Oyun çok akıcı, tempolu, sürükleyici, kesinlikle korkutucu, klasik korku oyunlarının sıkıcı ve anlamsızlığından sonra harika bir macera.

Sinematikler, diyaloglar, grafikler çok kaliteli ve keyifli. Uzun zamandır oynadığım en başarılı korku oyunu. İlk oyuna göre de çok fazla geliştirmiş ve bambaşka bir yeni deneyim sunmuşlar. Türkçe yaması da mevcut ve gayet güzel. Eğer siz de benim gibi bazı bulmacalarda sıkıntı yaşarsanız gameplay videosuna bakıp geçiverin, uğraşmaya değmez. Canavar kovalamacalarını da ya birkaç kere denemeniz gerekecek veya dönüş yerlerini öğrenip hata yapmamak için videosuna bakmanız faydalı olabilir. Herkese keyifli deneyimler. Memnuniyet garantili oyun.

Son düzenleme:

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri