The Inquisitor Türkçe Yama Yayınlandı

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

yildirim3245

Destekçi Üye
Destekçi Üye
30 May 2022
4
0
1
te
Steam'deki Almanca bir yorumun çevirisi:

"Bu oyunu her zaman hatırlayacağım, benim için harika bir deneyimdi.

Oyunun Steam'deki tanımı kesinlikle doğru. Oyuncu, hikayenin ön plana çıktığı bir oyun bekleyebilir, ancak bu saf bir anlatı oyunu değildir. Rol yapma, aksiyon ve bulmaca unsurları var. Hepsi de baskın olmayan ancak olay örgüsüne ustalıkla entegre edilmiş bir ölçüde. Benzer şekilde, oyunda gereksiz komplikasyonlardan veya şişkinlikten kaçınılmıştır. Gereksiz balast yok, bu sadece hikayeyi anlatmaya yardımcı olmakla kalmıyor, onu daha somut ve sürükleyici hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda sürekli bir akış içinde tutuyor. Asla bir sıkılma anı veya sürüklenme hissi yok. Oynamaya ve oynatmaya devam ediyorsunuz, harika!

Bu tasarım konsepti, yeni başlayanların oyunu deneyimlemesini kolaylaştırıyor. Zorluk seviyesi ayarlanabilir değil, ancak oyuncunun istendiğinde tuşlara basması gereken Hızlı Zaman Olayları (QTE) için giriş süresi ayarlanabilir. Bu QTE'ler mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir ve oyun boyunca oyuncuya eşlik eder. Genel olarak, zorluk ortalama bir oyuncu için oldukça kolaydır, bu da oyuncunun akıcı bir oyun deneyiminde kalmasına izin verdiği için oyun konseptine mükemmel bir şekilde uymaktadır.

Teknik açıdan The Inquisitor kesinlikle sağlam. Bir keresinde bir ağaca takıldığım için oyunu yeniden yüklemek zorunda kaldım, yeniden yaratmaya çalıştım ama başarılı olamadım, bu yüzden bunu bir sorun olarak görmüyorum. Tavsiye edildiği gibi bir gamepad ile kusursuz bir şekilde oynayabildim. Steam Deck'te oynamayı denedim, bulabildiğim tek aksaklık video sekanslarının codec tarafından desteklenmemesiydi. Umarım geliştiriciler bunu değiştirebilir, çünkü oyunun kendisi Steam Deck'te sorunsuz çalışıyor ve hareket halindeyken oynamak da harika olurdu.

Grafikler genel olarak iyi. Dokular ve ortamlar en yüksek ayarda harika görünüyor, zayıflık karakterlerin yüzlerinde ve animasyonlarında yatıyor. Ancak, her şey oyuna uyuyor ve her şeye kendi karakterini veriyor. Oynanışı, hikayeyi ve seti deneyimlemek ve ona kapılmak istiyorsanız, burada da bir sorun yaşamamalısınız.

Hikaye heyecan verici ve her şeyden önce tutarlı, sizi düşündürüyor ve bir hikayeden daha fazlasını aktarıyor - beni oyun dışında da etkiledi, bu kesinlikle anılarımda kalacak. Oyunu deneyimlemek için zaman ayırırsanız ve tüm küçük yönlerini kavramaya çalışırsanız, oyunun neden böyle olduğunu, neden bu dünyanın var olduğunu, neden bu şekilde yapılandırıldığını, oyundaki sürekli akışın neden bu kadar güzel olduğunu anlıyor ve sunumun ötesinde konseptin derinliğini fark ediyorsunuz. Oyun size ders vermek istemiyor, sizi yargılamak istemiyor, size anlatmak ve fark edilmenizi istiyor, sizi bu dünyaya davet etmek istiyor. Ve bu onun büyük gücü ve harika bir deneyim.

Oyunu piyasaya çıkmadan kısa bir süre önce keşfettiğim için çok mutluyum ve oyun hakkında kısa bir fikir edindikten sonra çok ilgimi çekti, bu yüzden piyasaya çıkar çıkmaz satın aldım ve ardından deluxe sürüme yükselttim. Oyun benim için eşsiz bir deneyim oldu ve gelecekte tekrar oynayıp bir kez daha ilham alacağım.

Bana bu hediyeyi verdikleri için bu oyunda yer alan kişilere teşekkür etmek istiyorum, harikaydı!"
teşekkürler

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri