The Inquisitor Türkçe Yama Yayınlandı

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

sinnerclown

Yönetici
Yönetici
I-the-Inquisitor-Ann_05-23-22.jpgBurada sen, bir dizi gizem ve günahla boğuşan Koenigstein kasabasına gönderilen Tanrı hizmetkarı bir Engizisyoncu olan Mordimer Madderdin'sin.
Ekran Görüntüsü (359).jpg
Ekran Görüntüsü (360).jpg
Ekran Görüntüsü (361).jpg
Ekran Görüntüsü (362).jpg

Proje Yöneticisi
Sinnerclown

Çeviri:
Swat

Test:
Edilmedi

Paketleme:
Sinnerclown


Kurulum

Rardan çıkardığınız dosyayı The Inquisitor_Data klasörünün içine atın.Dosyanızın yedeğini almayı unutmayın.Gizli içerik
Bu içeriği görüntüleyebilmek için Destekçi üye olup Yorum yapmaniz gerekmektedir.
 

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
Çok teşekkürler. konu itibariyle oldukça enteresan ve özgün görünüyor. Birkaç saat oynadım, oyun genel anlamda oldukça iyi yapılmış ve iyi de görünüyor. AAA tabir edilen kalitede olmasa da iyi bir AA sayılabilir. Bir yerde bir bug (hata) çıktı. Az uğraşınca düzeldi. Fantazi bir alternatif gerçeklik senaryosu diye açık bir zihinle bakarsanız ilginç bir deneyim.

Steam Tanıtım Metni:

İsa çarmıhta ölmedi, oradan indi ve tüm inançsızlardan intikamını aldı. 1500 yıl sonra bir Engizisyoncu ordusu, insanlara inançlarını vahşice zorladı. Bu karanlık fantezi macera oyununda Engizisyoncu Mordimer Madderdin olarak karmaşık vakaları çözüyor ve derin sırları açığa çıkarıyorsun.

İNCELEMELER
"Koenigstein'ın atmosferi nefes kesici bir şekilde gerçekleştirilmiş."
89 - Gameslore

"(...) interaktif, olay örgülü bir macera ve genel olarak (...) The Dust bunu hazırlarken gerçekten iyi bir iş çıkarmış."
79 - PC Gamer

"Ahlak, güç ve din konularını irdeleyen gerçekten büyüleyici bir hikaye."
Play Experience

BU OYUN HAKKINDA

The Inquisitor, seni zor ahlaki seçimlerle karşı karşıya bırakan, aksiyon unsurlarına sahip hikâye odaklı karanlık bir fantezi macera oyunudur. Oyun, alternatif bir (dini) gerçeklikte geçer. Jacek Piekara'nın çok satan kitap serisi Inquisitor'dan esinlenilmiştir. Çarmıha gerilip ölümün eşiğine geldiğinde İsa, büyük bir öfkeye kapıldı. Serbest kaldığında tüm inançsızlardan intikamını şiddetle aldı. Şimdi, yani yüzyıllar sonra militan bir Engizisyoncu ordusu bu kana bulanmış Kilise inancını insanlara vahşice dayatıyor.

Burada sen, bir dizi gizem ve günahla boğuşan Koenigstein kasabasına gönderilen Tanrı hizmetkarı bir Engizisyoncu olan Mordimer Madderdin'sin. Başka bir alemden yaşayanların dünyasına girmeye çalışan daha karanlık bir kötülüğün ortaya çıkarırken inancına ihanet edenlerin davalarını ve suçlarını çöz.

Nihai Kutsal Yargıç ve Jüri sen ol: Bir Engizisyoncu olarak görevin düzeni sağlamak ve Tanrı'ya olan inancı güçlendirmektir. Ama dünya yolunu kaybetmiş günahkarlarla dolu. Çeşitli hikâye odaklı vaka ve görevde yargıladığın kişilerin kaderine karar ver. Bu, ahlakın ve doğrunun uzun süredir birbirinden ayrı olduğu bir dünya. O hâlde merhamet mi edeceksin yoksa Kutsal Yasa'ya sonsuz inancını mı göstereceksin?

Ahlaki olarak lekeli, doğrusal olmayan bir hikâye: Bu, intikam ve şiddeti öğütleyen bir dinin etrafında dönen karanlık ve cesur bir hikâye. Birden çok dala ayrılan hikâye seçeneğiyle ahlakın teste tabi tutulacak. Yolunu seç ve ne tür bir Engizisyoncu olup nihayetinde bu dünyada nasıl bir iz bırakacağına karar ver: Acıyacak mısın yoksa cezalandıracak mısın?

Aydınlanmış bir takipçi: Mordimer, Koenigstein'ın başına gelen çeşitli suç ve gizemleri çözmesini sağlayan benzersiz beceri ve yeteneklere sahiptir. Şüphelileri takip et ve sorgula. Şehrin ve sakinlerinin gizli gerçeklerini keşfet. Kanıtları bir araya getir ve son kararını ver.

Manevi Dünya'ya Dal: Mordimer, çevresindekilerin haberi olmasa da gizemli Manevi Dünya'ya girme yeteneğine sahiptir. Orada şüphelilerin ruhlarında saklamaya çalıştığı daha derin sırları keşfedebilir. Ancak bu dünyaya giriş ciddi bir risk barındırır. Burada hüküm süren karanlık güç, onun diyarına adım attığın için seni yok etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

İnandırıcı sorgular: 1500'ler, acımasız bir adaletin hüküm sürdüğü bir çağdı. Bir Engizisyoncu olarak şüphelileri ""gerçeği"" ortaya çıkarmaya ikna etmek için gereken tüm yöntem ve araçları kullanmakta özgürsün. Bu isteğe bağlı sorgulamalar, gerçek Engizisyon dönemine kadar uzanır ve soruşturma altındakilere ne kadar baskı uygulayacağına karar vermek sana bağlıdır.

Bırak kılıcın konuşsun: Bazen bir dili gevşetmek için onu hemen kesmek gerekir. Tamamen kılıç tabanlı savaş sistemi, çeşitli vakalarda kaba kuvvet kullanmana olanak sağlar ve hatta bazen kullanmanı gerektirir. Kılıcında ustalaş, fırsatlar bul ve düşmanının zayıf noktalarını ona karşı kullan.
 
Son düzenleme:

lostideas75

Moderatör
Destekçi Üye
Güzel bir oyun benziyor
Steam'deki Almanca bir yorumun çevirisi:

"Bu oyunu her zaman hatırlayacağım, benim için harika bir deneyimdi.

Oyunun Steam'deki tanımı kesinlikle doğru. Oyuncu, hikayenin ön plana çıktığı bir oyun bekleyebilir, ancak bu saf bir anlatı oyunu değildir. Rol yapma, aksiyon ve bulmaca unsurları var. Hepsi de baskın olmayan ancak olay örgüsüne ustalıkla entegre edilmiş bir ölçüde. Benzer şekilde, oyunda gereksiz komplikasyonlardan veya şişkinlikten kaçınılmıştır. Gereksiz balast yok, bu sadece hikayeyi anlatmaya yardımcı olmakla kalmıyor, onu daha somut ve sürükleyici hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda sürekli bir akış içinde tutuyor. Asla bir sıkılma anı veya sürüklenme hissi yok. Oynamaya ve oynatmaya devam ediyorsunuz, harika!

Bu tasarım konsepti, yeni başlayanların oyunu deneyimlemesini kolaylaştırıyor. Zorluk seviyesi ayarlanabilir değil, ancak oyuncunun istendiğinde tuşlara basması gereken Hızlı Zaman Olayları (QTE) için giriş süresi ayarlanabilir. Bu QTE'ler mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir ve oyun boyunca oyuncuya eşlik eder. Genel olarak, zorluk ortalama bir oyuncu için oldukça kolaydır, bu da oyuncunun akıcı bir oyun deneyiminde kalmasına izin verdiği için oyun konseptine mükemmel bir şekilde uymaktadır.

Teknik açıdan The Inquisitor kesinlikle sağlam. Bir keresinde bir ağaca takıldığım için oyunu yeniden yüklemek zorunda kaldım, yeniden yaratmaya çalıştım ama başarılı olamadım, bu yüzden bunu bir sorun olarak görmüyorum. Tavsiye edildiği gibi bir gamepad ile kusursuz bir şekilde oynayabildim. Steam Deck'te oynamayı denedim, bulabildiğim tek aksaklık video sekanslarının codec tarafından desteklenmemesiydi. Umarım geliştiriciler bunu değiştirebilir, çünkü oyunun kendisi Steam Deck'te sorunsuz çalışıyor ve hareket halindeyken oynamak da harika olurdu.

Grafikler genel olarak iyi. Dokular ve ortamlar en yüksek ayarda harika görünüyor, zayıflık karakterlerin yüzlerinde ve animasyonlarında yatıyor. Ancak, her şey oyuna uyuyor ve her şeye kendi karakterini veriyor. Oynanışı, hikayeyi ve seti deneyimlemek ve ona kapılmak istiyorsanız, burada da bir sorun yaşamamalısınız.

Hikaye heyecan verici ve her şeyden önce tutarlı, sizi düşündürüyor ve bir hikayeden daha fazlasını aktarıyor - beni oyun dışında da etkiledi, bu kesinlikle anılarımda kalacak. Oyunu deneyimlemek için zaman ayırırsanız ve tüm küçük yönlerini kavramaya çalışırsanız, oyunun neden böyle olduğunu, neden bu dünyanın var olduğunu, neden bu şekilde yapılandırıldığını, oyundaki sürekli akışın neden bu kadar güzel olduğunu anlıyor ve sunumun ötesinde konseptin derinliğini fark ediyorsunuz. Oyun size ders vermek istemiyor, sizi yargılamak istemiyor, size anlatmak ve fark edilmenizi istiyor, sizi bu dünyaya davet etmek istiyor. Ve bu onun büyük gücü ve harika bir deneyim.

Oyunu piyasaya çıkmadan kısa bir süre önce keşfettiğim için çok mutluyum ve oyun hakkında kısa bir fikir edindikten sonra çok ilgimi çekti, bu yüzden piyasaya çıkar çıkmaz satın aldım ve ardından deluxe sürüme yükselttim. Oyun benim için eşsiz bir deneyim oldu ve gelecekte tekrar oynayıp bir kez daha ilham alacağım.

Bana bu hediyeyi verdikleri için bu oyunda yer alan kişilere teşekkür etmek istiyorum, harikaydı!"
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri
Üst