Türkiye Halo Topluluğu Genel Tanıtım ve Discord Sunucusu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Banner_3.jpg

Merhaba forum sakinleri, öncelikle konuyu tam olarak nereye açmam gerektiği kestiremediğim için en çok konu başlığı olan kategoride paylaşmak istedim. Şimdi sizlere kısaca grubumuzun genel bir özetini geçmek, vizyon ve misyonunu açıklamak istiyorum.

Halo_(series)_logo.svg.png

Türkiye Halo Topluluğu bundan 1.5-2 sene önce Türk Halo Klan adıyla kuruldu. O dönem daha çok Halo: Combat Evolved oynamak üzerine kurduğumuz bir Discord sunucusuydu. Bu senenin başlarında ise oluşumun zihniyetini büyük oranda değiştirmeye çalışıp Türkiye Halo Topluluğu adıyla yeniden ortaya atıldık.

Misyonumuz; Türkiye'de pek ilgi görmeyen Halo serisinin oyuncularını bir araya getirmek, insanların Halo etrafında birleşebileceği sıcak bir ortam kurmak, bu serinin bilinirliğini arttırmak ve insanlara Halo'nun aslında sadece düz bir FPS oyunu olmadığını anlatabilmektir.

THT_Logo.jpg
(Aşırı tatlı logomuz)

Vizyonumuz; Halo'yu elimizin erdiği her mecrada her şekilde insanlara ulaştırabilmek, Halo hazinesini Türkçeleştirip insanların erişimine sunmaktır. Bunlara örnek olarak yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan biraz bahsetmek istiyorum. Bundan 1-1,5 yıl evvel Halo: Combat Evolved'un hikayesini özetleyen amatör bir Steam rehberi hazırlamıştım. Yakın zamanda ise grup üyelerimizden oluşan ufak bir genel Türkçeleştirme ekibi oluşturduk. İlk yapacağımız iş Halo oyunlarının ara sahnelerinin bu oyuna ve terimlerine hakim kişilerce çevirisinin yapılıp YouTube'a yüklenmesi oldu Bu videoların beraberinde evrene hakim arkadaşlarla özel Terminal videolarının çevirisini yayımlayacaktık. Halo: Reach, Halo: Combat Evolved ve Combat Evolved Anniversary için Türkçe alt yazılı ara sahneler tamamlandı ve YouTube hesabımıza yüklendi.

Geriye kalan Halo oyunları ve Terminallerin alt yazılı videoları ilerleyen zamanlarda gelecektir. Bu temel işten sonra ise YouTube'da Halo evreni hakkında detaylardan ve hikayelerden bahseden sesli anlatımlar, el yapımı animasyonlar yapacağız. YouTube dışında ise Halo için Türkçe bir wiki-fan sayfası açmayı planlıyoruz ve çalışmalara başladık. Bunun yanında Halo çizgiroman çevirileri yapmak, Türkçe bir Halo mobil uygulaması geliştirmek, Türkiye Halo Topluluğunun kendi web sitesini açmak, güzel kurgulanmış bir Steam grubu kurmak, Steam rehberleri hazırlamak, sosyal medya hesapları açmak gibi ucu bucağı olmayan planlarımız var. Yani anlayacağınız Türkiye Halo Topluluğu büyük bir proje olma yolundadır.

Discord adresimiz:

Peki Discord sunucumuzda sizi ilgilendiren ne var? Bu gerçeği kabullenmemiz gerekir ki Halo Türkiye'de en az hayranı olan oyunlardan birisi. Fazla söze gerek yok, böyle bir ortamda Halo hayranı insanların bulunduğu bir topluluk bana sorarsanız kaçırılmaması gereken bir sosyal ortam, tabi ki bu ortamı sizler oluşturacaksınız.

-Tomris​

Son düzenleme:

Son mesajlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Geri